Na vozovce v ulici Na Sádkách ležel mladý opilec. Musela si pro něho přijít matka

0
573
Foto: Roman Zahrádka

V úterý 19. května v 9.04 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Novoměstské ulici u fotbalového stadionu právě srazil projíždějící automobil kočku, jež nemůže vstát. Při příjezdu strážníků bylo zvíře již uhynulé, proto je hlídka vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde bylo prozatím umístěno do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně předáno k odborné likvidaci.

Kdo posprejoval chodník v ulici Na Ostrově?

Před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni k prodejně v ulici Na Ostrově, kde někdo během uplynulé noci posprejoval chodník. Hlídka informaci prověřila a následně, vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu, tuto událost předala k šetření Policii ČR.

Průjezd náměstím znemožňoval zaparkovaný automobil

V 10.19 hodin kontaktoval strážníky řidič s tím, že při průjezdu Resselovým náměstím musel s vozidlem zastavit, neboť jeho další jízdu znemožnil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Před příjezdem hlídky dotyčné vozidlo odjelo a oznamovatel pokračoval v jízdě.

Uhynulý holub u veřejných záchodků v ulici Čs. partyzánů

Pět minut před polednem vyjeli strážníci do ulice Čs. partyzánů, kde u veřejných toalet občan zaregistroval na zemi ležícího uhynulého holuba. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a umístila do speciálního mrazicího boxu, umístěného v areálu Technických služeb, odkud bude následně předáno k odborné likvidaci.

Čtyři parkovačky po upozornění na náměstí U Vodárny

Ve 14.20 hodin obdrželi strážníci informaci o nesprávně zaparkovaných automobilech, které stály na náměstí U Vodárny. Hlídka tedy na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Žena zaparkovala auto ve dvoře soukromého domu

Po 15. hodině kontaktoval telefonicky strážníky majitel pozemku v Havlíčkově ulici s tím, že na jeho otevřeném dvoře zaparkoval cizí automobil takovým způsobem, že znemožnil jeho vyjetí vozidlem z tohoto prostoru. Vzhledem k tomu, že majitelku tohoto automobilu se hlídce nepodařilo kontaktovat, byl majitel soukromého pozemku poučen, jak může situaci řešit.

U polikliniky pobíhal pes s vodítkem u obojku

V 18.35 hodin oznámila žena prostřednictvím linky 156, že na parkovišti u zdravotnického zařízení na Palackého třídě odchytla volně pobíhajícího psa s vodítkem připevněným na obojku. Před příjezdem hlídky zvíře převzala od oznamovatelky jeho majitelka.

Obyvatel Topole odmítal vydat hráčům zakopnutý míč

V 19.05 hodin byli strážníci přivoláni do místní části Topol, neboť mužům, hrajícím na hřišti míčovou hru, odlétl balón až za plot přilehlého soukromého pozemku a jeho majitel jim odmítl míč vrátit s tím, že jej vydá pouze majiteli hřiště. Po příjezdu hlídky kontaktoval majitel hřiště tohoto vlastníka, jenž mu míč oproti písemnému potvrzení vydal. Nato strážníci odjeli.

Na vozovce v ulici Na Sádkách ležel mladý opilec

Ve 20.54 hodin obdrželi strážníci informaci o neznámém muži, jenž ležel na vozovce v ulici Na Sádkách. Strážníci v tomto podnapilém mladém muži zjistili místního obyvatele, jenž v té době komunikoval se svou matkou, jež se dostavila na místo před příjezdem hlídky. Žena následně svého syna v pořádku převzala do péče a odvedla domů.

Křičící žena si zapomněla klíče a rušila sousedy

Večer po půl desáté bylo oznámeno na linku 156, že před ubytovnou ve Slatiňanech postává žena, křičí tam a snaží se dostat dovnitř. Strážníkům dotyčná následně sdělila, že cestou domů z restaurace zjistila, že doma zapomněla klíče od ubytovacího zařízení, proto pod okny křičela na svého přítele, aby jí otevřel dveře. Muž se o chvíli později dostavil před ubytovnu a svoji místem i časem orientovanou přítelkyni pustil domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here