Pacientka opustila v noci svévolně Chrudimskou nemocnici. Museli ji nalézt strážníci

0
587
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 18. května po deváté ráno obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech v ulici K Májovu, kde měla stát vozidla na zeleni a před vjezdem do areálu firmy. Strážníci po příjezdu na místo shledali, že se nešlo o zeleň, nýbrž o plochu zpevněnou asfaltovou drtí, proto věc konzultovali s pracovníky Odboru dopravy Městského úřadu v Chrudimi, kteří doporučili, aby vedení dotyčné společnosti vyvolalo jednání se zástupci města o umístění dopravního značení, jež by v daném místě řidičům zakázalo stání a zajistilo zde automobilům bezpečné vyjetí z areálu. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala – možnost vyjetí vozidel z podniku byla zachována.

Hlídka vyhledala Na Šancích majitelku psa bez náhubku

V 15.37 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Šancích, kde na parkovišti volně pobíhal pes bez náhubku, jehož majitelka stojící opodál na upozornění od občanů nereagovala. Hlídka proto ženu vyhledala a přestupek s ní vyřešila.

Pacientka opustila svévolně Chrudimskou nemocnici

Před jednou hodinou v noci kontaktoval strážníky službu konající lékař z Chrudimské nemocnice s tím, že jejich pacientka, jež byla na vyšetření do jejich zdravotnického zařízení dopravena sanitním vozem v podnapilém stavu, opustila svévolně nemocnici, aniž by znala závěr z vyšetření, a dodal, že přestože dotyčná není v přímém ohrožení života, měla by se dostavit zpět. Strážníci ženu zastihli na nedaleké autobusové zastávce. Jakmile ji hlídka poučila, vrátila se zpět do zdravotnického zařízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here