Hlídka strážníků musela agresivního opilce spoutat a odvézt na záchytku

0
269
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 25. května po deváté ráno byli strážníci přivoláni občanem do Václavské ulice s tím, že mu zde byl znemožněn vstup do supermarketu. Hlídka po příjezdu muži vysvětlila, že v uvedené době jsou prodejny přístupné pouze zákazníkům v seniorském věku. Tomuto sdělení i důvodu opatření muž porozuměl a následně odjel pryč.

Stížnost na auta parkující na autobusové zastávce

Ve 13.51 hodin oznámil na linku 156 občan, že v prostoru autobusové zastávky v Čáslavské ulici parkují neoprávněně automobily. Hlídka informaci na místě prověřila, avšak žádné stojící vozidlo zde nezaregistrovala.

Vozidlo s rozsvícenými světly v Topolské ulici

Po 15. hodině upozornil strážníky občan na to, že na parkovišti v Topolské ulici zaregistroval stojící automobil s rozsvícenými světly, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací vozidla zjistila jeho majitelku, kterou následně kontaktovala. Žena se po chvíli dostavila ke svému automobilu a světlomety vypnula.

Hlídka strážníků musela agresivního opilce spoutat

Ve 22.07 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde obyvatelé jednoho z rodinných domů sdělili, že u nich doma došlo k rodinným neshodám. Hlídka po příjezdu v této rodině zjistila podnapilého muže, jenž se vůči strážníkům choval agresivně a snažil se je fyzicky napadnout. Z tohoto důvodu byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků a na jeho ruce přiložila pouta. Poté byl muž podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,4 promile alkoholu. Strážníci následně dotyného dopravili k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl hlídkou dopraven a předán do péče personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here