Opilec ležící ve vozovce na Palackého třídě napadl hlídku strážníků. Musel být spoután

0
471
Palackého třída. Foto: Roman Zahrádka

V pátek 29. května v 9.21 hodin obdrželi strážníci informaci, že ve Filištínské ulici stojí automobily na vyhrazených parkovacích místech bez příslušného označení. Strážníci prověřili parkování v uvedené ulici již před tímto oznámením a na sedm vozidel zde umístili výzvy pro nepřítomné řidiče, což oznamovatel zřejmě nepostřehl. Hlídka tedy provedla opětovnou kontrolu, kdy na jeden další automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, neboť stál mimo vyznačené parkoviště.

Na obchvatu města se nacházelo rozbité sklo

O několik minut později byli strážníci přivoláni na silniční obchvat města, kde se na konkrétním místě nacházelo na vozovce rozbité sklo. Hlídka informaci prověřila a následně vyrozuměla příslušnou společnost, jejíž pracovníci komunikaci uklidili.

Parkovačka za stání na zastávce na Palackého třídě

V 9.45 hodin oznámil občan na linku 156, že na autobusové zastávce na Palackého třídě parkují neoprávněně automobily. Hlídka na místě shledala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvě parkovačky za stání na místech pro invalidy

V 10.06 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Masarykovo náměstí, kde na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů stály automobily bez příslušného označení. Hlídka proto na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Stížnost na špatnou průjezdnost Lázeňské ulice

Ve 14.04 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že je v Lázeňské ulici špatná průjezdnost. Hlídka ulici prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů zde nezaregistrovala.

Obyvatelka ubytovny ohlásila krádež cigaret

Po 15. hodině požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatelky ubytovny v Moravské ulici o krádeži cigaret. Hlídka tedy ženu kontaktovala, avšak následně vyšlo najevo, že v uvedené věci k protiprávnímu jednání nedošlo.

Čtyři parkovačky po oznámení ve Filištínské ulici

V 18.50 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že ve Filištínské ulici stojí na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka ulici prověřila a následně za stěrače čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Neoprávněné parkování na Všehrdově náměstí

Ve 20.58 hodin byli strážníci přivoláni na Všehrdovo náměstí, jelikož i tady stály na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka zde na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opilec ležící ve vozovce napadl hlídku strážníků

Ve 22.07 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě leží ve vozovce zřejmě opilý muž. Strážníci v něm zjistili místního muže, jenž jevil známky požití alkoholu. Protože se dotyčný choval agresivně a zasahující hlídku se pokusil fyzicky napadnout, přiložili mu strážníci pouta a muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,47 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byl muž dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl hlídkou dopraven a v pořádku předán do péče personálu.

Hluk vycházející z rodinného domku v Novoměstské ulici

Přesně o půlnoci upozornil strážníky občan na to, že v ulici Za Pivovarem slyší hlasitou hudbu, jež vychází z blíže neurčeného místa v sídlišti U Stadionu. Hlídka informaci prověřila a následně shledala, že uvedený hluk vycházel z rodinného domu v Novoměstské ulici, kde v té době byla již přítomna hlídka Policie ČR a událost řešila.

Na Špici stálo auto na místě vyhrazeném pro invalidu

O dvě minuty později kontaktoval strážníky občan s tím, že v sídlišti Na Špici stojí automobil bez příslušného označení na vyhrazeném parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Rušení nočního klidu v ulici Obce Ležáků

Před jednou hodinou v noci se na strážníky obrátil místní obyvatel s tím, že směrem z ulice Obce Ležáků slyší znít hlasitou hudbu, jež ruší noční klid. Hlídka shledala, že hlasitá hudba vycházela z jednoho z rodinných domů stojících v uvedené ulici. Před příjezdem strážníků jeho obyvatelé znějící hudbu vypnuli. Hlídka je kontaktovala a po vyřešení přestupku odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here