Občan upozornil v noci na Všehrdově náměstí na podezřelého tipaře. Muž ve skutečnosti čekal na policejní výslech

0
596
Foto: Roman Zahrádka

V úterý 2. června ve 13.39 hodin se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc obyvatel ulice Dr. Václava Peška, který potřeboval asistenci strážníků při přemístění svého souseda ze sanitního vozu do jeho bytu. Hlídka po příjezdu na uvedenou adresu tomuto muži s přepravou spoluobčana pomohla a poté odjela.

Delší dobu uvázaný pes na Palackého třídě

Po 16. hodině byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde podle telefonického oznámení někdo ponechal delší dobu uvázaného psa. Před příjezdem hlídky však odsud zvíře odvedl jeho majitel.

Informace o chystané návštěvě prodejců energií

O několik minut později kontaktoval strážníky občan s tím, že jeho sousedy mají téhož dne doma navštívit prodejci energií. Hlídka tyto manžele kontaktovala, aby je poučila o tom, že v případě předem domluveného obchodního setkání s klienty se prodejci protiprávního jednání nedopouštějí.

Pád klientky na podlahu v zařízení pro seniory

V 19.43 hodin vyjeli strážníci na základě telefonické žádosti do Soukenické ulice, kde došlo v zařízení pro seniory k pádu klientky, jíž přítomná pracovnice sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a uložila ji zpět na lůžko, kde setrvala v péči přítomné pečovatelky.

Hlídka musela na základě tísňového signálu hned vyjet

Před půlnocí obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc strážníků. Do místa jeho bydliště vyjela neprodleně hlídka, jež jeho ženě pomohla manžela po pádu vyzvednout. Nezraněný muž byl poté uložen na lůžko, kde setrval v péči manželky.

Podezření na tipaře se v noci nepotvrdilo

Přesně v jednu hodinu v noci bylo oznámeno na linku 156, že na Všehrdově náměstí stojí automobil s řidičem, jenž je podezřelý a mohlo by se jednat o tipaře. Strážníci v něm zjistili muže, jenž se po předchozí domluvě dostavil na jednání s Policií ČR a ve vozidle vyčkával, až bude vyzván ke vstupu do budovy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here