Prázdniny v našem městě opět zpříjemní Bioleťák

0
750
Foto: Dagmar Novotná

Kdo se rád dívá na filmy na stříbrném plátně, bude následujícími řádky potěšen. Po vynuceném půstu způsobeném koronavirem si nyní může v Chrudimi užívat měrou vrchovatou. Zkraje července se v Městském kině bude promítat 16 nejzajímavějších filmů původně určených pro karlovarský festival. V úterý 7. července pak začíná hrát Bioleťák – noční kino pod širým nebem.

O jedinečné přehlídce „Tady Vary“ už jsme podrobně informovali. Proto jen doplníme promítací časy a výši vstupného, jakmile budou tyto informace známy… Stejnou pozornost si však zaslouží i Bioleťák, který provozuje spolek MaChr a který se rok od roku těší většímu zájmu lidí.

V areálu chrudimského letního kina budou k vidění filmy různých žánrů i provenience od 7. července do 6. září. Hrát se bude šestkrát týdně, v červenci od půl desáté, srpnu od devíti a v září od půl deváté. Jak uvedl Jan Axmann, dramaturg, promítač a vůbec klíčová postava venkovních radovánek pro cinefily, program bude opět velmi pestrý. Dojde na starší veleúspěšné české snímky, pátky budou patřit podívané pro rodiny s dětmi a v sobotu se na plátně (většinou v premiéře) objeví očekávané trháky.

Foto: Dagmar Novotná

Filmový klub vůbec poprvé pod širým nebem

Pozoruhodnou novinkou budou neděle vyhrazené pro chrudimský filmový klub. Ten nabídne pět lahůdek na pomezí artu a diváckého mainstreamu. Konkrétní tituly zatím nejsou vybrány, ale známy už jsou termíny klubového promítání: 12. a 26. červenec, 9. a 23. srpen a 6. září. Kdo si vezme do Bioleťáku klubovou průkazku, pořídí lístek za pouhých 70 korun; ostatní návštěvníci za něj dají 110 korun.

Pomyslný stůl je prostřený a pochoutky se chystají. Zbývá jen modlitba k svatému Petrovi, aby zajistil příznivé počasí a nebe plné hvězd.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here