Obyvatel Vlčnova odchytl na své zahradě hada a přivolal strážníky

0
815
Užovka obojková. Foto: Pixabay.com

V pátek 12. června ve 14.14 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se na pastvině ve Slatiňanech nachází hříbě, uvězněné v prostoru za napájecí cisternou s vodou, jež se samo nedokáže vyprostit. Operátor městské policie o této skutečnosti telefonicky informoval zootechničku místního hřebčína, která přislíbila, že neprodleně zjedná nápravu.

Obyvatel Vlčnova odchytl na své zahradě hada

Po 15. hodině byli strážníci přivoláni do Vlčnova, kde obyvatel na své zahradě odchytl hada neznámého druhu a žádal o asistenci hlídky. Strážníci zvíře umístěné v papírové krabici od muže převzali a poté kontaktovali pracovníka záchranné stanice živočichů, jenž v hadovi rozpoznal užovku obojkovou. Protože šlo o neškodného a zdravého jedince, hlídka jej na základě doporučení vypustila zpět do volné přírody, mimo lidská obydlí.

Občan donesl nalezenou peněženku s doklady

V 19.40 hodin se do služebny městské policie dostavil občan, jenž přítomným strážníkům předal nalezenou peněženku s doklady. Následným dotazem hlídky u Policie ČR vyšlo najevo, že její majitel již ztrátu ohlásil policii. Tento muž byl telefonicky kontaktován a své věci poté od strážníků převzal.

Na lavičce v Městském parku ležel bezdomovec

Po 20. hodině vyjeli strážníci do Městského parku, kde ležel neznámý muž. Hlídka v tomto sedícím spícím člověku zjistila muže bez domova, jenž poté lavičku opustil.

Muž si stěžoval na hlasitou hudbu z výletní restaurace

Ve 22.26 hodin kontaktoval strážníky občan ze Slatiňan s tím, že je z místní výletní restaurace v tuto dobu slyšet hlasitá hudba. Strážníci vyjeli k tomuto podniku, kde kontaktovali odpovědného muže. Ten uvedl, že provozní doba restaurace je do 23 hodin. Za své hosty se omluvil a poučil je. Poté byl již na místě klid. Hlídka po vyřešení přestupku odjela.

Obyvatelům Bohuslava Martinů vadila hlasitá hudba

O chvíli později bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že obyvatele ulice Bohuslava Martinů ruší hlasitá hudba vycházející z protějšího domu. Strážníci tuto informaci prověřili, avšak rušení nočního klidu hlukem z uvedené budovy ani z okolních domů neshledali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here