Chlapík ujížděl policejní hlídce na kradené motorce. Hrozí mu teď až dva roky vězení

0
1108
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 16. června si hlídka dopravní policie všimla poblíž Podhořan u Ronova nad Doubravou motocyklu s podomácky vyrobenou registrační značkou. „Kolegové nečekali ani vteřinu a rozhodli se motorkáře zkontrolovat,“ říká mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Motorkáři chyběla místní znalost a proto byl dostižen

„Jakmile řidič hlídku spatřil, začal ujíždět. Po projetí zatáčkou předjel autobus, přidal plyn, ale vzápětí si cestu přímým úsekem rozmyslel a odbočil vlevo na prašnou cestu. Zamyslíme-li se nad výkonem motocyklu, mohlo být jeho zastavení komplikovanější, ale to by musel mít perfektní místní znalost, která mu v uvedené obci evidentně chyběla. Pán nebyl zdejší a v domnění, že hlídce ujede lesní cestou, skončil před bránou soukromého pozemku. Dál už trasa nevedla a za ním stáli policisté,“ popisuje pronásledování policejní mluvčí.

Motocykl byl odcizen před dvěma roky na Vysočině

Co následovalo? „Přišlo několik otázek. Na dotaz, co je to za registrační značku a že vypadá jako vlastní výroba, řidič odpověděl: ´No, to asi nebude originál, já jsem na to koukal,´ a když se policista dotázal, zda nemá zákaz řízení, padla dvě slova: ´Právě… no.´,“ pokračuje mluvčí. To ale není všechno. Lustrací motocyklu BMW vyšlo najevo, že byl před dvěma roky odcizen na Vysočině. „Kdo motocykl odcizil a jakou cestou se dostal do rukou tohoto řidiče, se teď kolegové zabývají. Pokud jde o 46letého řidiče, ten se bude u soudu zodpovídat z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. To, že jako řidič sedl na motocykl s podomácky vyrobenou dopravní značkou, bez dokladů a dalších náležitostí, mu určitě nijak nepřilepší. Za trestný čin mu v případě uznání viny hrozí až dvouleté vězení,“ konstatuje Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here