Mládě poštolky vypadnuté z hnízda, zraněný havran a odchycená modrá andulka

0
589
Foto: Pixabay.com

Ve středu 17. června před polednem obdrželi strážníci informaci, že v Topolské ulici občan zaregistroval na zemi mládě poštolky, jež zřejmě vypadlo z hnízda. Muž jej vyzvedl a prozatím umístil do přepravky. Hlídka poštolku převzala a po telefonické domluvě ji předala do péče pracovníka záchranné stanice živočichů.

Strážníci odchytli v parku Střelnice zraněného havrana

O chvíli později byli strážníci přivoláni do Střeleckého parku, kde žena na zemi zaregistrovala zraněného havrana. Hlídka tedy zvíře odchytla a následně je převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Žena ohlásila odchycení modré andulky Na Větrníku

V 16.16 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka sídliště Na Větrníku, že venku na travnaté ploše odchytla andulku modré barvy, již prozatím přemístila do svého bytu. Hlídka ji od ženy převzala a poté předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

Silně opilá žena ze Zlína ve vnitrobloku ve Fibichově ulici

Po 20. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde ve vnitrobloku seděla zřejmě silně opilá žena bez domova a oznamovatel pojal obavu o její zdraví. Jelikož žena nemohla na výzvu hlídky žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byli na místo přivoláni policisté, aby její totožnost ověřili. Protože tato žena ze Zlína, z jejíhož dechu byl silně cítit alkohol, nebyla orientována a schopna samostatné chůze, byla podrobena orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,94 promile alkoholu. Poté byla dopravena k vyšetření do místní nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam ji hlídka dopravila a předala do péče personálu.

Auto s rozsvícenými světlomety na Resselově náměstí

Ve 20.58 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že na Resselově náměstí zpozoroval zaparkovaný automobil s rozsvícenými světlomety, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Strážníci provedenou lustrací vozidla zjistili jeho majitelku. Následně se hlídce podařilo kontaktovat jejího manžela, jenž se po chvíli dostavil na místo a světlomety vypnul.

Nezajištěný hydrant bez poklopu v Havlíčkově ulici

Před 22. hodinou bylo oznámeno na tísňovou linku, že se v Havlíčkově ulici před mostem nachází v zemi nezajištěný hydrant bez poklopu a vzhledem k tomu, že zde hrozí nebezpečí pro chodce. Strážníci pomocí technického prostředku ohraničili nebezpečný prostor v okolí hydrantu, do něhož zakázali vstup, a zároveň událost zaznamenali do knihy závad, aby byla co nejdříve zjednána náprava.

Nalezené klíče patřily k zaparkovanému automobilu

Ve 22.20 hodin byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru v ulici SNP, kde žena nalezla cizí klíče od automobilu. Jelikož po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že uvedené klíče náleží ke zde zaparkovanému vozidlu, strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele. Dotyčný se následně dostavil na místo, kde převzal své klíče a po provedené kontrole interiéru automobilu odešel domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here