Opilec nadýchal přes tři promile. Musel přenocovat v nemocnici, záchytka měla plno

0
378
Foto: Pixabay.com

V sobotu 20. června před jedenáctou dopoledne obdrželi strážníci oznámení o podnapilém muži, jenž se dobýval do restaurace v ulici Čs. armády a odmítal odejít. Strážníci tohoto člověka zastihli na odchodu. Přestože byl podnapilý, byl orientován a schopen samostatné chůze a odešel se posadit na nedalekou lavičku. Hlídka odjela, avšak jeho stav průběžně monitorovala. Když po chvíli vstal a odcházel k nedalekému supermarketu, byla jeho chůze nejistá a hrozil pád na vozovku, proto jej strážníci podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Vzhledem k tomu, že dotyčný nadýchal přes dvě promile alkoholu, byl dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej poté hlídka dopravila a předala do péče personálu stanice.

Žena rumunské národnosti měla od lidí vybírat peníze

Ve 12.14 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště k supermarketu v ulici SNP, kde občan zpozoroval ženu zřejmě rumunské národnosti, jež zde od kolemjdoucích osob vybírala finanční příspěvky pro neslyšící osoby. Hlídka prověřila uvedené parkoviště a okolí ostatních místních prodejen, avšak tuto podezřelou ženu nikde nezaregistrovala.

Zadržená zlodějka odešla z prodejny s pokutou

Před 15. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v jedné z prodejen obchodního centra v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. Protože přítomná podezřelá žena se ke svému úmyslnému jednání doznala, hlídka s ní vyřešila přestupek proti majetku na místě uložením pokuty. Zadržené zboží dodatečně zakoupil její přítel, jenž se do prodejny dostavil.

Přeprava mláděte poštolky v boxu do služebny

V 17.21 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde občan zpozoroval na zemi ptáka, jenž nemohl vzlétnout. Hlídka po příjezdu odchytla mládě poštolky a v přepravním boxu dopravila do služebny, kde je převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Žena přinesla strážníkům zraněnou poštolku

Po 18. hodině se do služebny městské policie dostavila žena a předala strážníkům odchycenou zraněnou poštolku. I toto zvíře převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Hádka mezi mužem a ženou u železničního přejezdu

Ve 21.36 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u železničního přejezdu ve Škroupově ulici se hádají muž a žena. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že zde došlo ke slovní rozepři mezi mužem a jeho přítelkyní. Hlídka tyto navzájem sobě blízké lidi poučila a poté odjela, neboť ani jeden z nich nežádal šetření uvedené události.

Opilec nadýchal přes tři promile. Přenocoval v nemocnici

Přibližně o dvě hodiny později byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde noční klid rušil křik podnapilého muže. Hlídka tohoto člověka shledala neorientovaného místem a časem, proto jej vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky. Jelikož dotyčný nadýchal přes tři promile alkoholu, dopravili jej strážníci k vyšetření do nemocnice. Vzhledem k tomu, že kapacita Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích i v Hradci Králové byla v té době již naplněna, službu konající lékařka rozhodla o hospitalizaci muže v místním zdravotnickém zařízení.

Hlučný muž na lavičce mezi paneláky po jedné v noci

Po jedné hodině v noci obdrželi strážníci informaci, že mezi dvěma panelovými domy v Havlíčkově ulici dochází k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zastihli muže, jenž uvedl, že si na lavičce pouze odpočinul. Po vyřešení přestupku dotyčný odešel domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here