Distributor pervitinu z Chrudimi se skrýval doma za skříní vyzbrojen dvěma noži. Policejní zásahovka si s ním poradila

0
1831
Foto: Pixabay.com

Policisté z Chrudimi pátrali po 29letém muži, který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody za dřívější distribuci pervitinu. Zjistili však, ve kterém bytu se skrývá a protože býval pokaždé ozbrojen noži a vrhacími nástroji, musela si pro něho přijít chrudimská pořádková jednotka.

Velice nepříjemná stresující situace pro vystrašené děti

„Po zaklepání na dveře otevřela žena, která nejednala správně. Policistům tvrdila, že je doma jen ona a její děti, avšak nebylo tomu tak. Ozbrojení policisté využili tedy oprávnění vstoupit do bytu a prohledat ho. Devětadvacetiletý muž se ukrýval za skříní a měl při sobě dva nože. Proč? Stejně jak při jeho zadržení v loňském březnu prý pro vlastní obranu,“ říká policejní mluvčí Eva Maturová.

Jak dodává, za předchozí majetkovou trestnou činnost a maření výkonu úředního rozhodnutí má teď dotyčný strávit ve vězení až 40 měsíců. „Smutné je, že žena přítomnost hledaného zapírala, čímž své děti naprosto zbytečně vystavila velice nepříjemné stresové situaci. Policisté tak museli nejen hledat skrývajícího se muže, ale také uklidňovat vystrašené děti,“ uzavírá mluvčí Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here