Lidé si stěžovali pozdě večer na hluk bouracích kladiv dělníků v chrudimském Albertu

0
382
Ilustrační foto: Roman Zahrádka

Ve středu 24. června před půl osmou ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Markovic, kde měl v ulici Pod Strání druhým dnem volně pobíhat pes bílé barvy. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Uhynulá kočka na vozovce u obchodního centra

V 9.14 hodin informoval strážníky příslušník Policie ČR o tom, že u obchodního centra v ulici SNP leží na vozovce uhynulá kočka. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb Chrudim v Sečské ulici, kde bylo tělo kočky prozatím uloženo do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně předáno k odborné likvidaci.

Dvě parkovačky po upozornění ve Svěchyňově ulici

O minutu později byli strážníci přivoláni do Svěchyňovy ulice, kde občan zpozoroval nesprávně zaparkované automobily. Hlídka proto za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Průjezdnost v uvedené ulici byla zachována.

Tři obsazená vyhrazená místa na Všehrdově náměstí

V 10.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Všehrdově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech některé automobily bez příslušného označení. Hlídka tedy na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Bezdomovkyně za sebou zanechávala nepořádek

Po jedenácté dopoledne vyjeli strážníci do Schneiderovy ulice, kudy procházela žena bez domova, jež cestou prohledávala obsah popelnic a v jejich okolí zanechávala nepořádek. Hlídka v uvedené ulici, ani v jejím okolí však tuto osobu nezpozorovala.

Strážníci přinesli do služebny zraněné ptáče

Ve 14.08 hodin kontaktovala strážníky mladá žena s tím, že ve Střelecké ulici zaregistrovala zraněné mládě ptáka. Hlídka toto ptáče dopravila do služebny na Resselově náměstí, kde je později převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V sídlišti U Stadionu byla odchycena čivava

Několik minut před 16. hodinou byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde muž odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka tuto čivavu od oznamovatele převzala a dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byla předána do péče přítomné pracovnici.

Dvě parkovačky po upozornění v ulici U Parku

V 16.18 hodin obdrželi strážníci oznámení o nesprávně stojících automobilech v ulici U Parku. Hlídka tedy za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Žena odchytla v ulici Na Výsluní kotě s obojkem na krku

Po 19. hodině požádala telefonicky o příjezd strážníků do ulice Na Výsluní žena, jež zde odchytla kotě s obojkem na krku. Hlídka ženu poučila o tom, že je zvíře viditelně v dobrém fyzickém stavu, není zraněné a je soběstačné, proto nesplňuje kritéria pro jeho umístění do útulku v Sečské ulici. Toto sdělení vzala oznamovatelka na vědomí s tím, že se o kočku prozatím postará sama a strážníkům poskytne svůj telefonní kontakt pro případ, že by je v budoucnu kontaktoval majitel kočky.

Auto s otevřeným okénkem v ulici Přemysla Otakara

V 19.21 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici Přemysla Otakara již od poledne parkuje automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenachází. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak takové vozidlo tady nezpozorovala.

Zákazník prodejny si omylem prohodil nákupní vozík

Ve 20.01 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, kde v jednom ze supermarketů měl být zákazníkovi odcizen jeho batoh s doklady. Hlídka po rozhovoru s dotyčným mužem provedla šetření a zhlédla kamerové záznamy z prodejní plochy. Následně vyšlo najevo, že dotyčný během nakupování zaměnil svůj nákupní vozík s batohem za cizí prázdný nákupní vozík, a tím pádem se domníval, že mu byl batoh z nestřeženého nákupního vozíku odcizen. Ve skutečnosti však svůj nákupní vozík i s batohem ponechal odstavený v oddělení ovoce a zeleniny. Protože dotyčný muž své zavazadlo následně získal zpět i s veškerým obsahem uloženým uvnitř, k protiprávnímu jednání v tomto případě nedošlo.

Zdravotníci ošetřovali účastníky rvačky v ubytovně

Ve 21.36 hodin požádala strážníky o spolupráci Zdravotní záchranná služba, neboť její posádka vyjela ošetřit zraněnou obyvatelku ubytovny v Moravské ulici a z preventivních důvodů žádala přítomnost strážníků. Po ošetření této ženy zdravotníky ji hlídka i s jejím přítelem, jenž měl svou přítelkyni fyzicky napadnout, vyzvala, aby se ve stanoveném termínu dostavili do služebny k sepsání zápisu o podaném vysvětlení, neboť v uvedené době byli oba pod vlivem alkoholu. Hlídka je zároveň poučila, že po zadokumentování bude spisový materiál postoupen k dořešení přestupkové komisi při městském úřadu v Chrudimi.

Bujará oslava v ulici Obce Ležáků nedala spát sousedům

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z rodinných domů v ulici Obce Ležáků probíhá zřejmě bujará oslava, přičemž hlasitá hudba znějící z této budovy ruší noční klid v okolí. Strážníci v domě kontaktovali odpovědnou osobu, jež sdělila, že zde probíhá oslava narozenin a zároveň úspěšného zakončení studia. Po vyřešení přestupku byl na místě klid a hlídka odjela.

Bourací kladiva dělníků v Albertu rušila noční klid

Několik minut na to kontaktoval strážníky občan s informací o tom, že dělníci pracující v supermarketu v ulici SNP ruší bouracími kladivy noční klid. Hlídka tuto informaci prověřila a následně kontaktovala stavbyvedoucího, jenž práci dělníků okamžitě ukončil s tím, že na následující dny již bude mít údajně k dispozici povolení k nepřetržité pracovní činnosti, a to i během nočního klidu. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here