Letní kino v Pardubicích začne hrát ve středu 1. července

0
587

Plánované zahájení letního kina v Pardubicích bylo posunuto z pondělí na středu 1. července. Pořadatelům zkomplikoval situaci déšť, který neumožnil těžké technice dovézt nový mobiliář do areálu Za vodou, který se nachází nedaleko Wonkova mostu. „Je nám to líto, ale protože se chceme co nejohleduplněji chovat ke krásnému přírodnímu areálu, nemohli jsme techniku pustit na podmáčený terén. Středa už je snad poslední a definitivní termín,“ říká Leoš Kvapil, předseda pořádajícího spolku Pardubice ‒ Zelená brána Polabí.

Sezónu zahájí animovaná Addamsova rodina

Návštěvníci se mohou těšit na inovovaný areál, například na mobilní bar sestavený z lodních kontejnerů. Během července se bude promítat řada filmových hitů jako „Tenkrát v Hollywoodu“ od Quentina Tarantina, „John Wick 3“ nebo „Poslední aristokratka“. Program zahrnuje i dokumenty a snímky pro děti.

Kino bude v červenci promítat od půl desáté večer, vstup je zdarma. Prvým filmem je animovaný film Addamsova rodina z loňského roku.

Unikátní přírodní areál: místo k odpočinku a setkávání lidí

Areál letního kina je unikátním místem, jež respektuje významný krajinný fenomén, který si Pardubice jako jedno z mála měst v Evropě udržují. Okolní krajina proniká až do jádra městské zástavby: z centra města lze proto k nově vzniklému domovu letního kina na pravém břehu Labe dojít za pouhých několik minut. Areál Za vodou tak bude sloužit obyvatelům Pardubic nejen jako biograf pod hvězdnou oblohou, ale i jako místo relaxace a setkávání.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here