Loutkářská Chrudim láká i na koncerty v letním kině

0
1427

V úterý 30. června začne oblíbená Loutkářská Chrudim, jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí v našem městě. O divadelních představeních pojednávají jiné naše články, ale festival opět nabízí i bohatý hudební program. A vzhledem k popularitě některých interpretů je docela možné, že jejich koncerty budou mít větší návštěvnost než loutkářská vystoupení.

Kdo a kdy zahraje

Všechny koncerty se budou vůbec poprvé konat v areálu chrudimského letního kina, které má kvalitní zvukový aparát a dostatečnou kapacitu.

Ve středu 1. července potěší hlavně děti oblíbený Kašpárek v rohlíku. Divadelně hudební formace z Českých Budějovic předvede show plnou rozverných písniček, žánrově označovaných jako bejbypank. Koncert je zdarma.

Ve čtvrtek zahraje šumperská kapela O5 a Radeček: určitě dojde i na „Sex ve sprše“, který loni vedl hitparádu na rádiu Evropa 2. Skupina, která už pětadvacet let tvoří a žije v jesenických horách, je synonymem vkusného českého popu. Do povědomí širší veřejnosti se dostala hity „Vloupám se“ nebo „Praha“ a také díky unikátním koncertům na střechách budov.

V pátek 3. července se v leťáku objeví pražský písničkář Pokáč, hrající na kytaru a ukulele. Mezi jeho nejznámější skladby patří „Mám doma kočku“, „V lese“, „Rád chodím na poštu“ či „Matfyzák na discu“.

Sobotní večer zpříjemní kutnohorská Martyho Banda, o které novináři píší jako o partě „zdánlivých outsiderů, které k cestě za jejich snem mimo jiné inspiroval průlom skupiny Jelen, hrající podobnou hudbu“.

V neděli vystoupí Balage Band feat. Tereza. Rockoví pamětníci z názvu možná vytuší, že hlavní postavou formace je hudebník, textař a zpěvák Ota Baláž. Ten sestavil skupinu a přichystal materiál pro debutové album Terezy Kopáčkové, původně své studentky z konzervatoře. Z pódia bude znít energické a radostné funky a během koncertu možná dojde i na zdařilou coververzi „Highway To Hell“ od AC/DC.

V pondělí 6. července bude posledním hudebním tahákem Loutkářské Chrudimě ABBACZ z Prahy. Kapela hraje kompletně naživo, bez jakýchkoliv podtáček či základů, a nabízí dynamickou show postavenou na nesmrtelných hitech švédské skupiny. Vizuální dojem umocňuje pohyb na pódiu, originální kostýmy a působivé taneční choreografie.

Lístky jen za 50 korun a jen přímo na místě

Všechny koncerty začnou v 19 hodin a (s výjimkou středečního) je na ně jednotné vstupné 50 korun. Lístky se začnou prodávat na místě hodinu před koncertem. Platba jen v hotovosti.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Hitrádio Černá Hora
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here