Martin Kolovratník navrhuje 500 korun pro každého občana na pobyty v Pardubickém kraji

0
1597
Pardubický poslanec a kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO Martin Kolovratník. Foto: Lukáš Luzar

Pardubický poslanec a kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO Martin Kolovratník ve svém veřejném vystoupení navrhnul, aby každý občan Pardubického kraje, který bude mít zájem, dostal příspěvek ve výši 500 Kč na pobyt v ubytovacích zařízeních v kraji na svou dovolenou, výlet nebo rekreační pobyt během roku 2021.

Martin Kolovratník v rámci svého vystoupení uvedl, že se rozhodl strávit svou letošní dovolenou doma – v kraji jeho srdce – v Pardubickém kraji. Budou tak s rodinou navštěvovat mnohá krásná místa a zároveň tak chtějí jít příkladem, kdy svým pobytem a návštěvou podpoří místní restaurace, hotely, hospody a penziony.

Jeho hlavním cílem je vrátit běžný život zpět do všech částí kraje a odvětví ekonomiky a po koronavirové krizi podpořit cestovní ruch. Kdo jiný než sami občané Pardubického kraje, by se podle jeho úvahy měli vrátit do místních kaváren, zahrádek, restaurací a cukráren a ubytovat se, přespat na svých cestách a výletech doma v kraji.

„Musíme vrátit peníze do kraje a nejlépe je začít sami u sebe a doma. Omezení a opatření se dnes zásadně uvolnila – sundali jsme roušky – ale podnikání a ekonomika budou potřebovat mnohem delší čas… Osobně navrhuji a budu prosazovat přímé peníze na podporu cestovního ruchu. Každý občan našeho kraje bude mít možnost využít příspěvek ve výši 500 korun na pobyty a ubytování u nás doma, a to přímo od Pardubického kraje,“ shrnul nejpodstatnější myšlenky svého návrhu Martin Kolovratník.

Dále pak uvedl, že tento návrh je součástí volebního programu jeho hnutí a pokud ANO uspěje v podzimních volbách a bude součástí krajské vlády v roce 2021, tento návrh jednoznačně prosadí a bude v příštím roce plošně realizovat. Vše tedy závisí na rozhodnutí voličů 2. a 3. října během krajských voleb.

Celé dnešní vystoupení Martina Kolovratníka s uvedenými návrhy je k dispozici na jeho Facebookovém profilu ZDE: https://www.facebook.com/…933

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here