Starostovi Pilnému se nelíbilo rozhodnutí odboru investic na uzavření skateparku a přinutil úředníky myslet i na lidi

0
833
Foto: fb

V pondělí 29. června došlo k záměrnému poškození oplocení staveniště a úmyslu odcizit dopravní značku na stavbě budoucího sjezdu k městským sportovištím. Než se tak ale stalo, byly osoby užívající sousední skatepark přistiženy pracovníkem města. V úterý 30. června se konal v místě kontrolní den, během kterého zhotovitel stavby požádal radnici na základě výše uvedené skutečnosti o uzavření skateparku. Odbor investic MěÚ Chrudim této žádosti vyhověl s účinností od 1. července.

Bude fajn, když si mladí lidé zasportují po jarní karanténě

To se však nelíbilo starostovi města Františku Pilnému (ANO 2011), který kvůli tomu svolal narychlo pracovní schůzku s vedením městských strážníků a zástupcem uvedeného odboru. „Přeci jen jsou prázdniny a po jarní karanténě bude fajn, když si mladí lidé budou moci vzít svá prkna nebo koloběžky a přijít si zasportovat do stávajícího skateparku,“ zdůvodňuje starosta, proč nesouhlasil s postupem městských úředníků a narozdíl od nich si lámal hlavu nad tím, jak provoz skateparku o prázdninách zachovat. Na schůzce bylo vzápětí dohodnuto, že bude skatepark od čtvrtka 2. července znovu zpřístupněn veřejnosti. „Přístup k němu povede co nejdéle kolem zimního stadionu a až to nebude možné, tak přes dvůr sportovních areálů, viz mapka. To samé platí i pro asfaltovou pěšinku k silnici,“ pokračuje František Pilný.

Plot bude pod dohledem městského kamerového systému

Jak dodává, kvůli výše uvedenému opatření musel být upraven také kamerový systém, aby operátor viděl jak na stavbu, tak i plot. „V případě dalšího pokusu o poškození plotu a značek bude postih viníků už zcela v rukou Městské policie Chrudim,“ upozorňuje případné vandaly starosta města. „Děkuji všem za pochopení a ohleduplnost,“ dodává vzápětí. A co na to veřejnost? „Když se chce, tak jde najednou všechno. Ale, že to bolelo tohle vymyslet,“ šťouchl si na sociálních sítích do radnice Michal Doucha, až se mu chce připomenout rčení předchůdce současného starosty, který s oblibou na veřejnosti tvrdil, že starosta přeci nemůže zasahovat do práce úředníků. A vidíte, může! Ten současný totiž nemyslel jen na dodržování předpisů, ale především na lidi, a vymyslel schůdné řešení jak pro stavebníky, tak i uživatele skateparku, kteří budou moci prožít prázdniny na prkně či koloběžce, tedy tak, jak to mají nejraději.

Foto: fb
Foto: fb
Foto: fb
Foto: fb
Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here