Z restaurace v Malecké ulici utekl bez placení jeden z hostů. Měl by ho identifikovat kamerový záznam

0
439
Foto: Pixabay.com

V úterý 14. července v osm ráno oznámila strážníkům operátorka tísňové linky 112, že místní obyvatelka zaregistrovala v ulici Bohuslava Martinů malého osamoceného zajíce. Hlídka toto mládě vyzvedla a dopravila do služebny, kde je po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Obnovu vodorovného značení komplikoval automobil

O devět minut později se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc pracovník Technických služeb Chrudim, neboť se jeho kolegové chystali obnovit vodorovné dopravní značení na jednom z místních parkovišť, avšak tuto činnost jim komplikoval cizí zaparkovaný automobil. Hlídka provedenou lustrací vozidla zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Dotyčný o chvíli později svůj automobil přeparkoval.

Ze stavby poblíž supermarketu zněla příliš hlasitá hudba

V 8.56 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ze staveniště poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zní příliš hlasitá hudba. Hlídka na místě vyhledala stavbyvedoucího, jenž hudbu ztlumil.

Pomočený bezdomovec před pobočkou České spořitelny

Po deváté ráno vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde před pobočkou peněžního ústavu ležel na lavičce pomočený bezdomovec. Hlídka tohoto obyvatele Slatiňan z místa vykázala.

Parkovačka za nesprávné stání před poliklinikou

V 10.46 hodin kontaktoval strážníky řidič, jenž nemohl vyjet vozidlem z parkovacího místa před zdravotnickým zařízením, neboť mu v tom bránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Po příjezdu strážníků se muži podařilo z parkovacího místa přeci jen vyjet. Za stěrač nesprávně stojícího vozidla hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Žena upadla na podlahu a pečovatelka jí neuměla pomoci

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde došlo v jednom z domů k pádu jeho obyvatelky a přítomná pečovatelka jí sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a ponechala ji v péči přítomné pracovnice.

Bezdomovec si ustlal na venkovní zahrádce restaurace

V 15.19 hodin upozornil strážníky občan na to, že si na venkovní zahrádce restaurace v ulici Čs. partyzánů ustlal bezdomovec. Hlídka dotyčného po probuzení odsud vykázala.

U kostela sv. Kateřiny ležela žena. Prý tady odpočívala

Krátce po 16. hodině učinila žena prostřednictvím tísňové linky oznámení o ležící ženě, jež se nacházela na trávě u kostela sv. Kateřiny. Dotyčná přítomné hlídce uvedla, že si zde pouze chvíli odpočinula a poté sama odešla pryč.

Hlídka honila v Pardubické ulici zatoulaného jezevčíka

V 19.59 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde měl na vozovce volně pobíhat jezevčík. Hlídce se uvedené zvíře nepodařilo pro jeho plachost odchytit, avšak vzápětí se na místo dostavila jeho majitelka, která po vyřešení přestupku se strážníky svého psa v pořádku odvedla.

Z restaurace v Malecké utekl bez placení jeden z hostů

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že z restaurace v Malecké ulici utekl jeden z hostů bez zaplacení útraty. Hlídka provedla kontrolu okolí podniku, avšak muže, jehož popis měla k dispozici, nikde nezaregistrovala. Následující den, až bude podle personálu k dispozici kamerový záznam z restaurace, kde je podezřelý muž zachycen, bude událost zadokumentována a dořešena.

Strážníci vzali do úschovy mobil, který ležel na vozovce

Ve 22.30 hodin strážníci během hlídkové činnosti v ulicích města zaregistrovali na vozovce ve strojírenském areálu v Průmyslové ulici ležící mobilní telefon. Strážníci tento přístroj vyzvedli a prozatím jej převzali do úschovy s tím, že ráno mobilní telefon odevzdají do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi. Asi o hodinu později na mobil umístěný ve služebně volala jeho majitelka ze Sobětuch, které byl následně telefon hlídkou vydán.

Opilá žena upadla na schodech a udeřila se do hlavy

Ve 23.15 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde měla hlasitě křičet neznámá žena. Hlídka na místě zastihla místní podnapilou obyvatelku, jež uvedla, že cestou na schodech upadla a udeřila se do hlavy. Jelikož měla žena závratě a špatně se jí dýchalo, byla na místo přivolána záchranka, která po příjezdu tuto ženu převzala do své péče a dopravila k vyšetření do nemocnice.

Soukromá oslava v Novoměstské ulici budila sousedy

Před jednou hodinou v noci bylo oznámeno na linku 156, že v Novoměstské ulici ruší noční klid hosté zdejší restaurace. Strážníci tyto lidi kontaktovali. Přítomné osoby uvedly, že nejsou hosty uvedené restaurace, nikdo z personálu je neobsluhuje a jde pouze o soukromou oslavu. Po vyřešení přestupku s hlídkou byla oslava ukončena a její účastníci se rozešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here