Nepovedený parčík naproti kinu zarůstal vesele plevelem. Starosta proto musel domluvit správcům městské zeleně

0
770
V parčíku před Městským kinem nebylo místy poznat, co je okrasná travina a co plevel. Foto: Roman Zahrádka

Parčík naproti Mateřské škole Svatopluka Čecha a Městskému kinu prošel v předminulém volebním období vcelku nešťastnou rekonstrukcí. Zmizely odsud okrasné květiny i fontánka uprostřed a byly nahrazeny jakýmsi futuristickým pojetím s lučními travinami, obrazci listů z dlažby a kovovými křesly. Jak se později ukázalo, nepraktická křesla, na kterých se nedalo sedět ani jinak odpočívat, byla nebezpečná okolnímu silničnímu provozu a tak odsud musela pryč. Nebylo tedy divu, že vzhled parčíku kritizovala jak občanská veřejnost, tak i odborníci. Mezi nimi například bývalý městský architekt Karel Thér, jenž uvedl, že sem tyto prvky nepatří.

Vzrostlé bodláky, obilí a další plevel

Když k tomu všemu ještě připočteme ledabylou údržbu zmíněného parčíku, na kterou se musí dívat naše předškolní mládež a návštěvníci kina, je jasné, že se pomalu ale jistě stává občanům města trnem v oku. Ještě na konci školního roku byl totiž parčík zarostlý místy do téměř metrové výšky a rostly zde vesele například bodláky, obilí a různý plevel, který tu nemá co pohledávat. Vznesli jsme tedy dotaz na starostu města Františka Pilného (ANO 2011), zda se náhodou nepočítá s další rekultivací tohoto nepovedeného parčíku. „Nepočítá, protože je pár let po rekonstrukci. Je to však stále dokola o práci údržby městské zeleně, s kterou jsem dlouhodobě nespokojený a je na ní pořád co zlepšovat. Připomenu tedy paní Jánskou nebo Dušánkovou, aby nechaly uvést parčík do pořádku. Myslím si ale, že práce starosty je někde jinde, na důležitějších věcech a projektech, než neustále kontrolovat práci městských úředníků,“ říká starosta města Pilný. Závěrem nutno dodat, že jeho domluva zabrala a na začátku prázdnin byl již parčík vzorně posekán.

Poznáte, co sem patří a co nepatří? Foto: Roman Zahrádka
Stav parčíku těsně před prázdninami. Foto: Roman Zahrádka
Parčík před kinem po přímluvě starosty konečně prokoukl. Foto: Roman Zahrádka
Někteří naši spoluobčané využívají parčík také jako zkratku. Zvláště teď, když se pracuje na přilehlé komunikaci a zdejší trávník je krátce sestřižen. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here