Filmy, které můžete tento týden zhlédnout v chrudimském Bioleťáku

0
533

Bioleťák hraje tento týden až od úterý. Vzhledem k dlouhým letním dnům se promítá od 21:30 hod. Cena za lístek se pohybuje v rozmezí 100–130 korun. Za nepříznivého počasí kino nehraje.

V úterý 21. července je na programu americká hororová komedie Lov. Dvanáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel: stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří mrtví k zemi. Ti ostatní už tuší, že jim opravdu jde o život, a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit.

Středeční český dokument V síti: Za školou měl vysokou návštěvnost už letos v zimě. Jde však o speciální verzi filmu určenou pro diváky už od 12 let. Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě. V kopiích dětských pokojů komunikují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina jich požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání. Nejsilnější momenty jsou doplněny o jejich praktické rady, návody a komentáře poté, co si samy prošly zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu.

Jestli má nějaký film šanci vylepšit celostátně zatím mizernou návštěvnost kin, pak je to životopisné drama Havel. Bioleťák ho pohotově uvede ve čtvrtek 23. července, v den distribuční premiéry. Jde o příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla ‒ ovšem z časů disentu, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Dominantou je jeho bouřlivý osobní život, naplněný bojem za pravdu a správnou věc, pronásledováním, vězněním a také milostnými vztahy, vlastní pochybami a humorem. V centru všeho je neobvyklý a silný vztah s manželkou Olgou. „Je to hraný film, ne učebnice. Jak říkají všichni velcí vypravěči, nikdy nenechte stát fakta v cestě dobrému příběhu,“ zdůrazňuje režisér Slávek Horák.

Páteční večer tradičně patří rodinné podívané. Tentokrát jde o dánský animovaný snímek Vzhůru za sny. Život dvanáctileté holky Míny se obrátí vzhůru nohama hned nadvakrát. Poprvé, když proti své vůli dostane nevlastní sestru Jenny. Ta je stejně stará jako ona, zničehonic se přistěhovala, je strašně otravná a všichni očekávají, že se z nich stanou nejlepší kamarádky. A pak podruhé, když ve spaní během jednoho snu objeví senzační tajemství: přijde na to, jak vlastně sny vznikají. Díky šťastné nehodě zjistí, že svět snů má podobu nekonečných filmových studií, připomínajících hollywoodskou továrnu na sny…

Že německá komedie není absurdní výmysl, si můžete ověřit v sobotu 25. července prostřednictvím filmu Téměř dokonalá tajemství. Na společné večeři se sejde několik párů a po pár sklenkách se rozhodnou, že svoje telefony položí na stůl a všechny zprávy, vzkazy i telefonáty budou sdílet. Zprávy se přečtou nahlas, hovory budou nahlas. Vždyť o nic nejde, bude zábava. Jenže právě naši chytří a mobilní kamarádi o nás vědí úplně všechno, znají naše tajnosti, druhé životy, drobné lži, milenky i milence. Nevinná hra začíná jako báječná legrace, pak ale začnou chodit zprávy, které člověk se svými partnery či přáteli raději nesdílí.

Divokou srbsko-chorvatskou (nejen) zombie komedii Voda, krev, rakije a zombie epidemie nabídne v neděli filmový klub. Záhřebský bonviván Mića patřící mezi smetánku se věnuje obvyklému dennímu programu: v kabrioletu objíždí drahé restaurace, v luxusních obchodech obměňuje svou garderobu, navštěvuje masážní salony, pečuje o zevnějšek a balí holky. Nejvíc se ale těší na kino: na další díl populární fantasy série o chrabré spasitelce chorvatského národa, kterou hraje jeho tajná láska Franka Anić. Zatím netuší, že právě s ní bude záhy zachraňovat celou zemi před invazí zombíků.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here