„Mám vymyšlené dvě varianty, jak Kuštovy pozemky obejít,“ říká o možných trasách cyklostezky na Podhůru starosta Pilný

0
704
Po levé straně výpadovky z Chrudimi na Podhůru jsou pozemky developera Milana Kušty, na kterých počítala předchozí radniční koalice se stavbou cyklostezky. Jednání však stále nejsou u konce. Foto: fb

„Máme velký zájem cyklostezku na Podhůru zrealizovat, protože se o ní hovoří už mnoho let,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011). „V cestě nám však stojí pozemky, které vlastní pan Kušta a nechce nám je zatím přenechat,“ dodává vzápětí.

Pomůže Martin Kolovratník Chrudimi s financováním?

Podle něj je v kontaktu s chrudimským developerem první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci) a potřebné pozemky s ním řeší. „Nespoléháme se však na výsledek těchto jednání a mám vymyšlené dvě varianty, jak Kuštovy pozemky obejít, i když to nebude úplně komfortní řešení,“ pokračuje starosta. Ve hře je prý podle Františka Pilného ještě jiná trasa k rekreačním lesům na Podhůře než ta, kterou prosazovala minulá radniční koalice. Starosta přitom jedná v současnosti s pardubickým poslancem a předsedou Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Martinem Kolovratníkem (ANO 2011) o možnosti přidělení dotace Chrudimi na novou cyklostezku ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Doufám, že nám pomůže s financováním i dalších investičních akcí ve městě,“ uzavírá starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here