Filmy, které zahraje chrudimský Bioleťák poslední červencový týden

0
236

Vzhledem k dlouhým letním dnům se promítá od 21.30 hodin. Cena za lístek se pohybuje od 100 do 120 korun. Za nepříznivého počasí a také v neděli 2. srpna kino nehraje.

V pondělí 27. července můžete zhlédnout české drama s prvky černého humoru Národní třída, natočené podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše. Hlavní postavou je chlápek, co žije sám v panelákovém bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí s kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v tamní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. V hospodě Vandamovi přezdívají „národní hrdina“: prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu.

Americko-kanadské krimi drama Joker mělo světovou premiéru loni v říjnu, přesto si na uznávané Česko-slovenské filmové databázi už našlo cestu do dvoustovky nejlepších i nejoblíbenějších snímků všech dob. V úterý můžete v Bioleťáku sledovat příběh zkrachovalého komedianta Arthura Flecka, který se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostane se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker. Stojí za zmínku, že na festivalu v Benátkách získal tenhle snímek cenu za nejlepší film.

Jak prozrazuje samotný název, je nová česká komedie 3 Bobule, která je na programu ve středu, volným pokračováním předchozích dvou titulů. Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Právě pro ně nastává rozhodující čas roku – vinobraní. A s ním začíná příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou, který se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a navíc utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli.

Ve čtvrtek 30. července na vás čeká Emma, nová britská adaptace klasického románu Jane Austenové. Hezká, chytrá, bohatá a na svou dobu notně emancipovaná hrdinka má i velmi zvláštní talent: dovede svádět dohromady jedince opačného pohlaví a dopravovat je až před oltář. Tedy alespoň si to o sobě začne myslet, když několika mistrovskými tahy provdá svou vychovatelku za bohatého vdovce. Jejím dalším záměrem je spojení mladičké a naivní Harriet s místním farářem. Přestože otec Emmu varuje, aby si nezahrávala, a přítel z dětství se jí snaží vysvětlit, že lásce se poručit nedá, tvrdohlavá dohazovačka tlačí Harriet do sňatku s knězem silou umanutého Amora. Vše skončí nezdarem, katastrofou a spoustou prolitých slz, citovým uragánem, který Emmě rozmetá všechny životní jistoty.

V pátek se na stříbrném plátně bude odvíjet Velké dobrodružství malé pandy, rusko-americká animovaná komedie pro celou rodinu. Velký hnědý medvěd Brum-Brum si spokojeně žije do chvíle, kdy mu jednoho dne popletený čáp nedoručí omylem zvláštní zásilku – malou pandu. Jako všechna mláďata i ona je roztomilá, ale hodně pláče, a rozhodně nepatří do Brum-Brumova lesa. A jemu nezbývá, než s pomocí kamarádů najít pandě správný domov. Medvěda, malou pandu, tygra s poetickou duší, bojácného vlka a pelikána, kterému se nikdy nezavře zobák, čeká dlouhá a nebezpečná cesta, která prověří skutečnou sílu jejich přátelství.

Zcela jinou podívanou nabídne Bioleťák v sobotu 1. srpna. Americké válečné drama Nejvyšší pocta vypráví skutečný příběh zdravotníka letectva U. S. Air Force, jehož statečnost zachránila desítky životů. V roce 1966 se poblíž Saigonu odehrála jedna z nejkrvavějších bitev vietnamské války. Během záchranné mise se jednadvacetiletý medik přezdívaný Pits rozhodl opustit záchranný vrtulník, aby pomohl vojákům na zemi. S neobyčejnou odvahou a odhodláním dopravil do bezpečí více než 60 mužů. O mnoho let později dostane ambiciózní byrokrat z Pentagonu Scott Huffman na starost dokončení posudku, který má rozhodnout, zda údajné hrdinství vojáka Pitsenbargera zaslouží nejvyšší ocenění za statečnost – Medaili cti. Ze svědectví armádních veteránů, přímých účastníků bitvy, vyplouvají na povrch závažné utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění může Scotta stát víc než jen kariéru.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here