Stavba roku? Ani náhodou, tvrdí někteří o náhonu v parku Střelnice. Stává se z něj prý opět smradlavé koryto

0
408
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Zpráva o tom, že náhon v chrudimském parku Střelnice usiluje o prestižní titul „Stavba roku“, vyvolala rozdílné reakce občanů. Většina z nich revitalizaci náhonu kvituje s povděkem a hlasovala pro ni v soutěži pod odkazem bit.ly/…ici (položka č. 36, pod obrázkem). Někteří si ale všimli jednoho nedostatku, který hodnotu vodního díla snižuje. Jsou jím splašky vytékající přímo do náhonu.

Revitalizace v této podobě neměla smysl, píše čtenář

„Moc hezky uděláno, jenom jsem si všimla, že je tam v jedné části trošku skrytá trubka a vytéká z ní nějaký humus do vody. Mohl by to někdo ověřit, prosím?“ ptá se Hana Roztočilová. „Také jsem si toho všimla. Přijde mi, jako by to šlo z ubytovny, co je na druhém břehu. Myslím, že by to mělo město zjistit a zařídit,“ přidává se Lenka Šárová Tomková. Nejostřeji se proti současnému stavu náhonu ohradil čtenář, jenž si nepřeje být jmenován a který nedaleko odsud žije. „Ať se tam jdou páni z města podívat. Nové koryto je už zase zanešené a kameny nejsou vidět. Dokud se budou do vody splachovat výkaly a nevyčistí se zanesené koryto řeky ve Střelecké ulici, kde jsou dva až tři metry bahna, tak nemá taková revitalizace smysl. Vybagrované koryto by mělo mít dvě funkce: 1. Voda v parku by měla být čistší. 2. Mělo by sloužit jako protipovodňová ochrana. Jsem přesvědčen, že je ani v jednom bodě nesplňuje. Návštěvnost parku Střelnice se kvůli náhonu nezvýšila, protože je na něj stále stejně úděsný pohled – je pomalu zanášen a stává se z něj pozvolna opět tekoucí smradlavé koryto. Pokud chce pan starosta nastoupit na cestu svých předchůdců, pak ještě zbývá, aby jel za naše peníze někam hodně daleko na výlet, aby mohl všem říct, jak jsme v Chrudimi dokonalí,“ nebere si servítky místní čtenář.

Na závěr připomeňme, že starosta města František Pilný (ANO 2011) na uvedenou trubku, jíž vytékají splašky přímo do náhonu, upozornil hned, jakmile od svých předchůdců projekt přebíral, a snaží se o její zaslepení. Nebylo však známo, komu patří a na které objekty ve městě je napojena. Budeme vás tedy o stavu věci průběžně informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here