Mladík mrštil mezi hosty restaurace na Tyršově náměstí reklamní stojan. Záhy se strhla honička

0
605
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V sobotu 1. srpna po sedmé ráno kontaktoval strážníky občan s tím, že na Tyršově náměstí zpozoroval ležícího muže. Hlídka v tomto seniorovi zjistila místního obyvatele. Protože byl zmatený a ne zcela orientován, byl předán do péče své dcery.

Stížnost z Markovic na hlučný automobilový závod

V 10.29 hodin byli strážníci přivoláni do Markovic, kde projížděly pomalované automobily a dělaly hluk. Jelikož následně vyšlo najevo, že šlo o sportovní vozidla účastníků právě probíhajícího automobilového závodu s kontrolním stanovištěm právě v Markovicích, o protiprávní jednání se v tomto případě nejednalo.

Majitel garáže v Havlíčkově ulici nemohl vyjet ven

Před 16. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Havlíčkově ulici parkuje automobil nesprávně v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy a brání tak majiteli zdejší garáže ve vyjetí s vozidlem na komunikaci. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele, jenž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Nevyzvednuté doklady u benzinky v ulici Obce Ležáků

V 19.25 hodin požádal o spolupráci strážníky operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků vyzvednout nalezené doklady. Před příjezdem do uvedené stanice hlídka obdržela informaci od Policie ČR, že uvedené věci již vyzvedl jejich majitel.

Zmatečné hlášení o napadení se nakonec vysvětlilo

O třicet minut později strážníky kontaktoval operátor tísňové linky 112 s tím, že jej oslovil neznámý občan, jenž hovořil o blíže neurčeném napadení, avšak poté zavěsil. Operátor poskytl strážníkům telefonní číslo tohoto člověka k dalšímu opatření. Operátor městské policie na uvedeném telefonním čísle následně kontaktoval oznamovatele, jenž uvedl, že jeho nevlastní syn byl fyzicky napaden. Hlídka tedy vyjela do místa jeho bydliště, kde vyšlo najevo, že se jedná o nedorozumění mezi členy oznamovatelovy rodiny. Všechny zúčastněné osoby strážníci řádně poučili, a protože nikdo z nich dalšího šetření nežádal, hlídka odjela.

Oslava křtin rušila noční klid ve Slatiňanech

Ve 22.08 hodin vyjeli strážníci společně s policisty do Slatiňan, kde byla v kulturním zařízení zřejmě pořádána společenská akce, při které docházelo k rušení nočního klidu. Hlídka v budově kontaktovala odpovědnou osobu, jež uvedla, že zde probíhá oslava křtin. Tato žena následně hudbu vypnula a po vyřešení přestupku rodinnou akci ukončila.

Mladík mrštil mezi hosty restaurace reklamní stojan

Před jednou hodinou v noci bylo oznámeno na linku 156, že v restauraci na Tyršově náměstí došlo k problémům. Strážníci odsud obdrželi informaci, že v okolí podniku byl zpozorován neznámý muž, jak tlačil po silnici kontejner na odpad. Když jej napomenul člověk, přítomný v této restauraci, další mladík nádobu na odpad vrátil zpět na určené místo. Následně muž, který předtím tlačil kontejner, uchopil do rukou reklamní stojan umístěný na chodníku a vší silou jej hodil do prostoru venkovní zahrádky, kde v té době sedělo několik hostů. Protože se tito mladíci snažili před hlídkou utéct, strážníci je následovali a po chvíli dva ze tří mladých mužů dopadli. Vzhledem k tomu, že se podařilo zjistit i totožnost třetího mladíka, který hodil reklamním stojanem a kterému se nakonec podařilo před hlídkou utéct, budou všichni vyzváni k podání vysvětlení a událost dořeší přestupková komise Městského úřadu v Chrudimi, kam bude postoupen spisový materiál včetně příslušného kamerového záznamu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here