Obyvatelka sídliště Na Šancích se bála výhrůžek svého přítele. Strážníci přinutili muže z bytu odejít

0
569
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 30. července v 10.15 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Žižkově náměstí parkují na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Strážníci tedy na tři vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem čtvrtého automobilu vyřešila hlídka dopravní přestupek na místě.

Auto znemožňovalo ve Štěpánkově ulici ostatním projet

O deset minut později byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde nesprávně stojící automobil bránil v projetí ostatním vozidlům. Po příjezdu hlídky se k automobilu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení přestupku své vozidlo přeparkoval.

Žena se obávala návratu svého přítele domů

Ve 12.24 hodin se na strážníky obrátila obyvatelka sídliště Na Šancích s tím, že jí telefonicky vyhrožoval její přítel, proto se obává situace po jeho návratu domů. Strážníci ženu kontaktovali a poučili ji, aby po příchodu svého přítele opět přivolala hlídku.

V Topoli byl nalezen pod trampolínou ležící pes

Před 15. hodinou vyjeli strážníci do místní části Topol, kde tamní obyvatel na své zahradě pod trampolínou zpozoroval cizího ležícího psa. Hlídka tohoto křížence odchytla a služebním vozidlem dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl pes předán do péče přítomného personálu.

Za výtahem v paneláku Na Šancích spal cizí člověk

V 15.46 hodin oznámil prostřednictvím linky 156 obyvatel panelového domu v sídlišti Na Šancích, že na společné chodbě za výtahem spí na zemi neznámý muž. Po příjezdu strážníků k budově oznamovatel hlídce sdělil, že dotyčného již probudila a odvedla do bytu místní obyvatelka a další přítomnost strážníků není už zapotřebí.

Muž odmítal opustit byt přítelkyně. Musela přijet hlídka

V 15.59 hodin byli strážníci opět přivoláni do domu v sídlišti Na Šancích, odkud obyvatelka sdělila, že její přítel odmítá opustit její byt. Dotyčný následně v přítomnosti hlídky byt své přítelkyně dobrovolně opustil.

Zloděj ze Stojic se přiznal k několika krádežím

O chvíli později informovala strážníky pracovnice supermarketu na Palackého třídě o tom, že v prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli mladého muže ze Stojic, jenž se doznal ke svému úmyslu nezaplatit drogistické zboží. Protože se dotyčný přiznal i k tomu, že ve stejném supermarketu dopoledne odcizil také několik lahví tvrdého alkoholu, které mezitím prodal, hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál postoupila k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Na Resselově náměstí tekla z balkonu domu voda

V 19.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u bytového domu na Resselově náměstí teče z balkónu voda. Hlídka informaci prověřila a shledala, že vytékání vody měly na svědomí děti, hrající si zde v dětském bazénku.

Přivolaná hlídka hledala v Topolské ulici bezdomovce

O několik minut později vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde se u jednoho z domů měli zdržovat dva bezdomovci. Hlídka informaci prověřila, avšak dotyčné osoby zde nezaregistrovala.

Na Borzně stálo pozdě večer auto s otevřeným oknem

Ve 22.41 hodin bylo strážníkům oznámeno, že na parkovišti na Borzně stojí automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenachází. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný svůj automobil o chvíli později řádně zajistil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here