Agresivní muž napadl hned po probuzení hlídku chrudimských strážníků

0
591
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 9. srpna před polednem bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na chodníku a v místě zákazu stání. Hlídka tedy za stěrače sedmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Z odstaveného automobilu vytékaly provozní kapaliny

Ve 14.09 hodin byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v ulici Dr. Milady Horákové, kde z odstaveného automobilu vytékaly provozní kapaliny. Hlídka k automobilu s proraženou olejovou vanou následně přivolala hasiče, kteří olejovou skvrnu zasypali sorbentem a komunikaci vyčistili.

Zloděj odešel z chrudimského supermarketu s pokutou

Přibližně o třicet minut později obdrželi strážníci informaci, že v supermarketu v Poděbradově ulici došlo ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka s ním poté vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Porouchaný hlásič na chodbě domu v Revoluční ulici

V 16.17 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, kde na chodbě jednoho z domů zněl dlouhodobě požární hlásič. Hlídka v budově vypnula čidlo a na jeho technickou závadu upozornila příslušného pracovníka Městského úřadu v Chrudimi.

Dvě parkovačky za stání na zeleni před plovárnou

O hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že před letním koupalištěm parkují automobily na zeleni. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Kdo klepal obyvateli Dostálovy ulice na okno bytu?

Ve 22.26 hodin se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc obyvatel Dostálovy ulice, protože na okno jeho bytu opakovaně klepal cizí muž. Hlídka prověřila okolí domu oznamovatele, avšak dotyčného muže nezaregistrovala.

Agresivní muž napadl po probuzení hlídku strážníků

O třicet minut později byli strážníci přivoláni do Vrchlického ulice, kde ležel na zemi neznámý muž. Hlídka tohoto člověka s odřeninou na tváři probudila a vyzvala k podání vysvětlení. Muž se však okamžitě začal vůči strážníkům chovat agresivně a snažil se je fyzicky napadnout, proto muselo být vůči němu použito donucovacích prostředků a na jeho ruce byla přiložena služební pouta. Protože dotyčný nemohl žádným způsobem na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, byla na místo přivolána Policie ČR, jež v dotyčném zjistila obyvatele Chrasti. Zároveň se na místo dostavila také posádka Zdravotní záchranné služby, která podnapilého muže převzala do své péče a za asistence hlídky jej dopravila do nemocnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here