Kandidát na hejtmana Martin Kolovratník chce kvůli čistému životnímu prostředí v kraji dotovat lidem nákup elektrokol

0
1286
Kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO Martin Kolovratník. Foto: Lukáš Luzar

Kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO 2011 Martin Kolovratník se během uplynulého víkendu vyjádřil k jednomu z hlavních volebních témat hnutí pro letošní krajské volby – a tím je ekologie. Podle jeho názoru se nyní jedná o podceňovanou a nedostatečně podporovanou oblast v Pardubickém kraji. Zásadní zprávou v této oblasti pak je jeho návrh na příspěvek pro občany kraje na nákup elektrokola – a to ve výši 4000 Kč na jeden nákup – celkem navrhuje dotovat pořízení až deset tisíc elektrokol.

„Čisté a zdravé životní prostředí je pro mne velmi důležité a podstatné! Myslím si, že příroda a naše zdraví jsou vzájemně propojené. Proto je nesmírně důležitá podpora ekologie a ochrany, zlepšení životního prostředí. U nás v Pardubickém kraji je v tuto chvíli dle mého názoru nedostatečná. A já osobně chci lepší Pardubický kraj! “ řekl kandidát na hejtmana kraje Martin Kolovratník a doplňuje: „V případě volebního úspěchu se zasadím o ´zdravý´ Pardubický kraj. Například do výstavby nových silnic, dálnic nebo železnic putují v současnosti miliardy korun. Musíme proto adekvátně podpořit ekologii, protože zdravý vzduch, čistá voda, úrodná půda, silné stromy – vytvářejí naše místo pro život.“

Martin Kolovratník. Foto: Lukáš Luzar

Hnutí ANO 2011 představilo několik dalších návrhů, se kterými jde do voleb a jež mají za cíl přispět ke zlepšení kvality života v Pardubickém kraji. Jedná se o výsadbu stromů, podporu zdrojů čisté energie v domácnostech i firmách, moderní způsoby osvětlení, podporu ekologickým zemědělcům a farmářům, výstavbu nabíjecích stanic na elektromobily a elektrokola apod. Většinu z nich bude hnutí adresně komunikovat s voliči během následujících týdnů. A zároveň se kandidát Kolovratník rozhodl zveřejnit jeden konkrétní návrh už nyní.

„Jízdní kola jsou nedílnou součástí našeho života v kraji. Budeme proto usilovat a prosazovat cílený jednorázový příspěvek na nákup elektrokola ve výši 4000 korun pro naše občany z rozpočtu Pardubického kraje. Pokud nám voliči dají důvěru a my po volbách sestavíme novou krajskou vládu, tak plánujeme podpořit nákup až deseti tisíců elektrokol v roce 2021. To vše pro podporu zdravého způsobu života a cestování a také ekonomiky. Rovněž podpoříme výstavbu nových nabíjecích stanic v desítkách obcí a měst našeho kraje. Chceme lepší a zdravý Pardubický kraj a tento návrh nám může k dosažení našeho společného cíle pomoci,“ uvedl Martin Kolovratník.

Autor: Lukáš Luzar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here