Na terasách Mydlářovského domu zahrají Květy – alternativní folkaři z Brna

0
1038

V Chrudimi začne v pátek 14. srpna festival „Bez nití / Odvázané léto na terasách“, který přichystalo Muzeum loutkářských kultur. Nabídne cyklus koncertů a divadelních představení v malebném prostředí teras Mydlářovského domu. Čtvrtý ročník přehlídky, která potrvá do 5. září, se koná s finanční podporou města Chrudimi.

Návštěvníci nejprve od 18 hodin zhlédnou originální loutkovou inscenaci „Rok prasete“ v podání Zuzany Smolové a Petera Gaffneye. Pojednává o zlodějích, pažravcích, šarlatánech a o tom, co se stane, když je přirozený řád věcí vyměněn za levnou potulnou atrakci.

Pak se na terasách objeví brněnská alternativní skupina Květy, která má na svém kontě několik žánrových cen Anděl. Kapela pod vedením zpěváka a kytaristy Martina Kyšperského je proslulá netradičními skladatelskými postupy, mnohovýznamovými texty i energickým pódiovým projevem. Její koncert začne přibližně ve 20 hodin.

Lístek pouze na divadlo stojí 100 korun, pouze na koncert 200 korun (děti do 6 let mají vstup zdarma, od 7 do 10 let za 100 korun). Lístek na obě akce lze pořídit za 250 korun. Rezervace na telefonu 469 620 310, předprodej v pokladně muzea.

Festival pokračuje hned následující den. O velmi zajímavém sobotním programu už jsme informovali: článek najdete v rubrice Kultura.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Indies Scope
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here