Hasiči museli zpřístupnit strážníkům byt v Čáslavské ulici. Za dveřmi volal muž o pomoc

0
547
Foto: HZS Pardubického kraje, stanice Chrudim

V pondělí 10. srpna v 7.37 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde nesprávně parkoval nákladní automobil, jenž bránil ostatním vozidlům v projetí. Hlídka však před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že nákladní automobil mezitím odjel pryč.

Auto na Tyršově náměstí zablokovalo jiné vozidlo

Po deváté ráno se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc řidička, jež zaparkovala svůj automobil na vyznačeném parkovacím místě na Tyršově náměstí, kde její vozidlo následně zablokoval cizí nesprávně zaparkovaný automobil. I v tomto případě hlídka před příjezdem na náměstí obdržela informaci, že dotyčné vozidlo již odjelo.

Ve Štěpánkově ulici překážela auta přivážející nábytek

V 10.36 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Štěpánkově ulici parkují automobily takovým způsobem, že místní obyvatelé nemají možnost se svými vozidly zastavit a do automobilů naložit náklad. Strážníci v ulici shledali stojící nákladní vozidla, která na zdejší staveniště přivezla nábytek, avšak poté ihned neodjela. Po vyřešení přestupků příslušní řidiči své automobily neprodleně přeparkovali.

Obyvatele Slovenské ulice znepokojil odložený kočárek

Ve 12.39 hodin byli strážníci přivoláni do Slovenské ulice, kde tamní obyvatel zpozoroval u kontejnerů na odpad odložený dětský kočárek a pojal obavu, zda nebyl v poslední době hlášen únos dítěte, či zda nedošlo k zavrženíhodnému činu. Hlídka kočárek shledala ve zdevastovaném stavu a jeho vzhled nasvědčoval tomu, že jej k nádobám na odpad jeho majitel umístil v úmyslu se jej zbavit. Protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, proto hlídka odjela.

V aleji ve Vlčnově upadla ze stromu větev do vozovky

Ve 13.08 hodin kontaktoval strážníky řidič s tím, že u okružní křižovatky ve Vlčnově zpozoroval, jak v místní aleji spadla ze stromu ulomená větev, jež dopadla na vozovku před jeho vozidlo, a doporučil, aby stav těchto stromů prověřil jejich majitel a případně učinil potřebná opatření. Hlídka místo prověřila a poté kontaktovala příbuznou majitele stromů, jež uvedla, že sem neprodleně vyšle pracovníky, kteří nebezpečné větve stromů ořežou.

Odhozená injekční stříkačka v Michalském parku

Po 14. hodině vyjeli strážníci do Michalského parku, kde občan u jedné z laviček zpozoroval poházený odpad, jenž obsahoval také injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět vyzvedla a odevzdala jej k odborné likvidaci. O ostatním odpadu byly vyrozuměny Technické služby Chudim, jež uvedené místo uklidily.

Hlídka vykázala od supermarketu dvojici bezdomovců

V 15.34 hodin oznámila na linku 156 ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že u vchodu do jejich prodejny postávají bezdomovci, kteří zde popíjejí alkohol a nevhodně se chovají. Hlídka tedy odsud místní dvojici vykázala.

Seniorka si myslela, že je neděle a nechala oběd venku

Před 18. hodinou byli strážníci přivoláni do Jabloňové ulice, kde si obyvatelka bytového domu v poledne nevyzvedla před dveřmi svého bytu jídlonosič s obědem a následně nereagovala ani na zvonění sousedky, jež pojala obavu o její život a zdraví. Hlídka tedy seniorku, jež byla zdravotně v pořádku, kontaktovala. Dotyčná uvedla, že se domnívala, že je právě neděle, proto svůj oběd na chodbě domu nevyzvedla, a následně se zdržovala v zadní místnosti svého bytu, kde domovní zvonek neslyšela.

Osobní automobil se staženým okénkem na Borzně

V 18.56 hodin obdrželi strážníci oznámení o zaparkovaném osobním automobilu, jenž stál na parkovišti u obchodního centra na Borzně se staženým okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka proto kontaktovala jeho majitele, jenž se dostavil na místo a po provedené kontrole interiéru své vozidlo řádně zajistil.

Hlasitá rozepře mezi dvěma lidmi v sídlišti Na Šancích

Po 19. hodině vyjeli strážníci do sídliště Na Šancích, kde došlo ke slovní rozepři mezi dvěma lidmi. Při příjezdu hlídky byl již na místě klid a nikdo z dvojice se tam už nenacházel.

Hlídka krotila hádku tří bezdomovců před supermarketem

Ve 21.42 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před hypermarketem v ulici Dr. Milady Horákové došlo k rozepři mezi bezdomovci. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že zde došlo k výměně názorů mezi místní dvojicí a mužem z Pardubic. Vzhledem k tomu, že se situace uklidnila a nikdo z těchto lidí se necítil poškozený, všichni se poté rozešli.

Dělníci rušili v Olbrachtově ulici skládáním lešení sousedy

Po páté ráno byli strážníci přivoláni do Olbrachtovy ulice, kde rušili noční klid dělníci. Hlídka následně jednala s odpovědným mužem, jenž vydával dělníkům ze skladu stavební lešení, což činilo hluk. Strážníci přítomné lidi poučili a po vyřešení přestupku odjeli.

Z bytu v Čáslavské ulici volal časně ráno muž o pomoc

V 6.15 hodin informoval strážníky občan o tom, že z bytu obyvatele Čáslavské ulice zaslechl volání o pomoc. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž strážníkům nedokázal otevřít dveře svého bytu, byli na místo přivoláni hasiči, kteří byt hlídce zpřístupnili. Protože obyvatel bytu ležel doma po pádu na zemi a nebyl schopen vstát, byla kontaktována posádka Zdravotní záchranné služby, jež seniora převzala do své péče.

Stížnost na auta v protisměru v Lázeňské ulici

O třicet minut později vyjeli strážníci do Lázeňské ulice, kde mělo údajně několik automobilů projíždět v protisměru. Hlídka zde určitou dobu setrvala, aby informaci prověřila, avšak žádný dopravní přestupek zde nezaregistrovala. Během dne tady pak strážníci prováděli nepravidelné kontroly.

Podezřelý muž u pomníku na Školním náměstí

Krátce před sedmou ráno oznámil prostřednictvím linky 156 občan, že v parčíku na Školním náměstí zaregistroval u pomníku sedícího podezřelého muže. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak tohoto člověka zde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here