Co zahraje Bioleťák v týdnu od 17. do 23. srpna? Mimo jiné životopisné drama Šarlatán

0
807

Chrudimské letní kino promítá v srpnu od 21 hodin. Za nepříznivého počasí a také v pondělí kino nehraje. Na co se můžete v nejbližších dnech těšit?

Americká akční komedie Gentlemani nabídne v úterý příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona. Ten se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. Pochopitelně jde o to, že nějací gangsteři proti sobě kují pikle a podrážejí se navzájem, leč divák se to dozvídá prostřednictvím investigativního novináře Fletchera, který to všechno vypráví Rayovi, pravé ruce marihuanového krále Mickeyho. Svižná, důmyslná a vtipná gangsterka, kterou loni natočil oblíbený Guy Ritchie, už si na Česko-slovenské filmové databázi našla cestu do dvoustovky nejlepších snímků všech dob.

Dva kamarádi mají v Praze prosperující půjčovnu dronů. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, touží po velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Taková je výchozí situace v českém thrilleru Modelář, který se na plátně objeví ve středu. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty totiž patří prezidentský kandidát či výtvarníci pořádající happeningy…

Očekávanou novinkou je životopisné drama Šarlatán, které Bioleťák zahraje ve čtvrtek 20. srpna. Jde o strhující příběh inspirovaný skutečnými osudy lidového léčitele Jana Mikoláška, na kterého se obracely s prosbou o pomoc statisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně významných osobností politického i kulturního života. Hlavní roli ztvárnil Ivan Trojan, který o filmu, který vznikl v česko-irsko-polsko-slovenské koprodukci, řekl: „Myslím si, že je to nejlepší scénář, jaký kdy Marek Epstein napsal. Zároveň to bylo to nejnáročnější, co jsem kdy točil. Obsáhl jsem tři věková období, ta postava je velmi rozporuplná a scénář se pohyboval v několika časových rovinách.“

O síle přátelství vypráví britské animované dobrodružství Hurá do džungle, které potěší děti i dospěláky v pátek. Když mezi zvířátka zavítá návštěvník z vesmíru, jsou nadšena, protože jim předá schopnost mluvit. To ale ještě netuší, že ve skutečnosti byl vyslán, aby jejich planetu ovládl. Malý mimozemšťan Fneep je velmi překvapený pohostinstvím a přívětivou povahou zvířátek, a tak se v džungli začíná rodit mezivesmírné přátelství. Aby se mohl vrátit domů, vydá se s novými kamarády najít ztracenou vesmírnou loď. Cestou zažijí spousty legrace a velká dobrodružství.

Dobrodružné thajsko-irské drama Jeskyně je založeno na skutečných událostech, které se odehrály předloni v Thajsku. Dvanáctičlenný chlapecký fotbalový tým se s trenérem tehdy vydal na procházku do jeskynního komplexu Tham Luang na severu země. Náhlý prudký déšť zvedl hladinu vody, která zaplavila přístupovou cestu a uvěznila všech 13 lidí. Vysvobodil je po více než dvou týdnech početný tým zkušených potápěčů a záchranářů z různých koutů světa. Napínavý film, který je na programu v sobotu, se soustředí hlavně na záchranáře jakožto skromné, ale statečné postavy v pozadí, ze kterých se stali hrdinové.

Chrudimský filmový klub zahraje v neděli australské drama Než skončí léto. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné dívce novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy obrátí celou domácnost vzhůru nohama. Milla začne překvapenému okolí ukazovat, jak prožít každou minutu naplno. Tradiční pravidla a morální poučky letí do koše a rodiče se rozhodnou dát věcem volný průběh. Nápaditě pojatý snímek se vloni stal diváckým hitem festivalu v Benátkách, odkud si odnesl několik cen.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here