U chrudimské „slepičárny“ se zlomil stožár vysokého napětí a znemožnil tudy jízdu do Pardubic a zpět

0
1208
Foto: Kodl Cr

Zlomený stožár vysokého elektrického napětí v blízkosti obchvatu města a chrudimské „slepičárny“ znemožnil před víkendem cestu z Dašické ulice do Pardubic a zpět. Důvodem byla bouřka, která dožilý stožár vyřadila z provozu a v podstatě tak Chrudimákům znemožnila používat další dopravní spojnici mezi Chrudimí a Pardubicemi s ohledem na to, že bude až do konce srpna uzavřena kruhová křižovatka na Bídě z důvodu opravy zdejšího plynového potrubí.

Jet se dá z Chrudimi od Kauflandu nebo přes Bylany

Komplikaci to znamená nejen pro místní motoristy, ale zejména pro ty, kteří Chrudimí projíždějí a mohou tady snadno zabloudit. Jen málokdo z nich totiž zná vedlejší komunikace, kterými se dá dostat okolními obcemi do Pardubic. Jet je ale zatím naštěstí možné okolo Kauflandu na začátek městského obchvatu, dále od sídliště Na Rozhledně přes otevřený areál společnosti Marlo AB nebo přes obec Bylany na Rozhovice, Staré Čívice a dál kolem dostihového závodiště.

Stožár měl prý dosloužit už před devatenácti lety

Podle prvotních informací, které máme k dispozici, patří stožár vysokého napětí státní společnosti ČEPS a jeho životnost měla dosloužit zhruba před devatenácti lety. To by mohl být i jeden z důvodů, proč nevydržel nápor větru. Odhaduje se, že oprava nyní potrvá několik dní. Dopravní značení na obchvatu a některých dopravních přípojkách včetně Dašické ulice je přitom v kompetenci pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jíž tyto komunikace patří a má se o ně starat, včetně dopravního značení. Bohužel, zareagovalo zatím jen město, jehož strážníci dotčený úsek silnice provizorně označili zákazem vjezdu za odbočkou na místní část Vestec. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.

Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here