Nezvykle velký průtok vody v náhonu pod nemocnicí a nezajištěné stavidlo

0
398
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 14. srpna krátce před jedenáctou dopoledne prověřovali strážníci oznámení, ve kterém muž uvedl, že v ulici K Májovu kouří skupina osob marihuanu a u sebe mají mít údajně i část rostliny konopí. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a blízkého okolí, však žádné osoby nebyly na místě zjištěny.

Šest parkovaček po upozornění občana ve Filištínské ulici

Následně hlídka řešila ve Filištínské ulici oznámení o parkování vozidel na vyhrazených stáních bez parkovacích karet. Strážníci zde zjistili celkem šest neoprávněně parkujících vozidel, na která byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Majitelka německého ovčáka dostala od strážníků pokutu

V 12.28 hodin oznámil občan na linku 156, že v Družstevní ulici volně pobíhá německý ovčák. Chvíli poté, co si strážníci psa na místě převzali, se jim ohlásila jeho majitelka, které byl záhy předán. Přestupek porušení vyhlášky města byl se ženou vyřešen uložením pokuty.

Náklaďák měl komplikovat dopravu u Komerční banky

V 13.43 hodin přijal operátor oznámení, v němž občan uvedl, že v Široké ulici před Komerční bankou stojí nákladní vozidlo, které zde komplikuje dopravu. Provedenou kontrolou nebylo však vozidlo na místě zjištěno.

Tři podezřelé osoby u nákladové rampy hotelu Bohemia

Krátce před půl pátou odpoledne vyjížděla hlídka do Husovy ulice, kde se měly u nákladové rampy hotelu Bohemia nacházet tři podezřelé osoby, které měly nahlížet do oken hotelu. Občan měl obavu, aby tyto osoby něco nepoškodily. I zde však strážníci po příjezdu na místo žádné podezřelé osoby nenalezli.

Údajně nabourané vozidlo na parkovišti u Alberta

V 18.53 hodin přijali strážníci oznámení, že se má na parkovišti u obchodního domu Albert nacházet nabourané vozidlo. Šetřením na místě bylo zjištěno, že vozidlo, které bylo řádně zaparkováno na parkovacím místě, má poškozený nárazník a světlomet, přičemž střepy ze světlometu se na místě nenacházely. Žádné přestupkové jednání nebylo však na místě zjištěno.

Nezvykle velký průtok vody v náhonu pod nemocnicí

Po 20. hodině se na strážníky obrátil občan, který oznámil, že v náhonu u stadionu MFK je velký průtok vody, podle něho asi dvakrát větší, než je obvyklé. Dále uvedl, že stavidlo, které se nachází u zimního stadionu, není zajištěno proti neoprávněné manipulaci. Strážníci provedli kontrolu průtoku, kdy bylo zjištěno, že hladina vody již klesá. Věc byla proto konzultována s pracovníkem Povodí Labe a dále s odpovědnou pracovnicí městského úřadu. O výsledku šetření byl vyrozuměn oznamovatel. Hlídka prováděla v nočních hodinách kontrolu hladiny vody, ale ke zvýšení hladiny již nedocházelo.

Roztržku před barem Široká vyprovokoval místní mladík

Před třetí hodinou ráno zasahovala hlídka před barem v Široké ulici, kde docházelo k drobným roztržkám mezi osobami stojícími před barem. Na místě bylo zjištěno, že konflikty zde vyvolával mladý muž z Chrudimi. Jelikož při jednání se strážníky u muže vzrůstala agresivita, byla mu nasazena pouta. Následně byl muž převezen do Chrudimské nemocnice, kde mu byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,15 promile alkoholu. Po následném vyšetření rozhodla lékařka o předání muže rodinným příslušníkům, neboť převoz na protialkoholní záchytnou stanici nebyl z důvodu plné kapacity stanice možný.

Spadlý strom u náhonu za stadionem MFK Chrudim

V 5.47 hodin oznámila žena na linku 156, že za stadionem MFK je u náhonu spadlý strom. Hlídka na místě zjistila, že jde o vzrostlý strom, který spadl z protější stráně až na cestu vedoucí podél náhonu. Strážníci místo označili páskou zakazující vstup a věc předali k dořešení odpovědné pracovnici městského úřadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here