Zakopání horkovodu U Stadionu se minimálně o rok odkládá. Letos akci překazila pandemie koronaviru

0
321
Foto: Roman Zahrádka

Zakopání horkovodu v sídlišti U Stadionu se letos neuskuteční. A důvod? Koronavirová pandemie. „Ano, akce se měla konat letos. Všechno bylo domluveno, vymyšleno a termínově naplánováno. Absolvovali jsme i několik pracovních schůzek. Bohužel, Elektrárna Opatovice (EOP) měla během koronavirové pandemie úplně jiné starosti, protože musela zajistit provoz, takže se zakopání horkovodu prozatím odkládá,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

Mám slíbeno, že se do akce pustíme za rok, říká starosta

Druhým faktorem, který podle něj rozhodl o odložení této plánované akce, je skutečnost, že se musí zakopání horkovodu provádět pouze v letních měsících, aby se mohlo po zbytek sezóny topit. „Koronavirus nám spadl v březnu do příprav a proto nebylo možné akci během července a srpna zrealizovat. Mám ale slíbeno, že to zkusíme spustit příští rok znovu, takže doufám, že už se to podaří,“ uzavírá starosta Pilný.

Tři volební období slibů a nakonec nepřišla dotace

My si jen připomeňme, že je zakopání horkovodu slibováno chrudimskou radnicí v podstatě od otevření obchodního domu Tesco v Píšťovech, kdy na tento záměr získalo město od developera část potřebných financí. Během tří předchozích volebních období však tyto snahy utichly a vedení města bylo dokonce podezříváno, že stihlo mezitím získané peníze utratit. Nakonec ale začalo pod tlakem veřejnosti a opozice v zastupitelstvu s EOP o zakopání horkovodu vyjednávat a nechalo dokonce kvůli tomu v roce 2018 zbourat za 634 000 korun klubovnu vodáckého sdružení Kačeři, která stavbě překážela. Jenže ani to nepomohlo. EOP si totiž vymínila, že se do akce pustí jen v tom případě, že na ni získá dotaci. A to se na poprvé nepovedlo. Nyní je již akce finančně zajištěna a bude tedy záležet jen na tom, jak se bude vyvíjet pandemie v příštím roce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here