Na Palackého třídě ležel muž, který nadýchal přes dvě promile. Záchytka měla však plno

0
429
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 17. srpna krátce před 15. hodinou byli strážníci přivoláni do obchodního domu Albert, kde mělo dojít ke krádeži zboží a pachatel z prodejny utekl. Šetřením na místě bylo zjištěno, že neznámý zloděj v prodejně odcizil zboží v celkové hodnotě 2395 Kč. Strážníci případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V Revoluční ulici přespává muž v autě a dělá nepořádek

V 17.05 hodin přijali strážníci oznámení, že v Revoluční ulici přespává ve vozidle neznámý muž a okolo vozidla se má nacházet nepořádek. Ve vozidle se skutečně nacházel muž, který si stěžoval na silné bolesti nohou. Na místo tak byla přivolána sanita, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

Před vchodem do Tesca se povalovali tři bezdomovci

V 17.33 hodin oznámil pracovník ostrahy Tesco, že se před vchodem do prodejny nachází bezdomovci, kteří se tady povalují a obtěžují kolemjdoucí. Hlídka před obchodem ztotožnila tři bezdomovce a následně je odsud vykázala.

Na Palackého třídě ležel muž, který nadýchal přes dvě promile

Krátce po 19. hodině prověřovala hlídka oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet na Palackého třídě. Hlídka zde muže skutečně nalezla. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol a dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,26 promile alkoholu. Následoval převoz do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o předání muže do péče rodinného příslušníka, neboť převoz do protialkoholní záchytné stanice nebyl z důvodu plné kapacity stanice možný.

Strážníci museli přivolat na pomoc republikové policisty

V případě dalších dvou přijatých oznámení – opětovných problémů s bezdomovci před obchodním domem Tesco a volání ženy o pomoc v sídlišti Na Rozhledně, byla o spolupráci požádána hlídka Policie ČR, neboť strážníci řešili výše uvedené oznámení.

Ženě upadl doma manžel a nedokázala mu pomoci

Po 21. hodině se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že jí doma upadl manžel na zem a ona není schopna ho zvednout. Strážníci muže zvedli posadili do postele. Muž neměl žádná viditelná zranění a možnost lékařského vyšetření odmítl.

Hlasitá hudba z auta v Havlíčkově ulici rušila okolí

Ve 22.03 hodin bylo strážníkům oznámeno rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v Havlíčkově ulici. Mělo zde být zaparkované vozidlo, z něhož měla hrát nahlas hudba. Strážníci vozidlo nalezli. Řidič k věci uvedl, že jen čeká na kamaráda, který je v herně. Hudbu za přítomnosti hlídky vypnul.

Pokřikující mladíci budili obyvatele Havlíčkovy ulice

K dalšímu oznámení o rušení nočního klidu vyjížděli strážníci opět do Havlíčkovy ulice krátce po půlnoci. Tentokrát se mělo jednat o hlučné mladíky, kteří zde měli pokřikovat. Provedenou kontrolou nebyla však žádná hlučná mládež zjištěna. Na místě byl klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here