Co zahraje chrudimský Bioleťák v týdnu od 24. do 30. srpna

0
853

Chrudimské letní kino promítá v srpnu od 21 hodin. Za nepříznivého počasí a také v neděli se nehraje. Na co se můžete v nejbližších dnech těšit?

Téměř tříhodinové Nabarvené ptáče se loni dostalo do hlavní soutěže prestižního festivalu v Benátkách. Černobílé drama z venkova kdesi ve východní Evropě, jehož hlavní postavou je židovský chlapec nucený okolnostmi předčasně dospět, vzniklo v česko-slovensko-ukrajinské koprodukci podle stejnojmenného románu spisovatele Jerzyho Kosińského. Velkolepý a zároveň drsný film z období druhé světové války, s přesvědčivým řemeslem přikyvujícím kinematografii ze staré školy, s možným přesahem několika ikonických epizod a obrazem v roli vypravěče, se na plátně objeví v pondělí.

Jiný pohled na stejnou historickou dobu nabídne v úterý americko-čínský snímek Bitva o Midway. Líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě, která znamenala zlom na pacifickém bojišti. Hvězdně obsazené drama, jež překypuje patriotismem a bojovými scénami, působivě zachycuje i pozadí klíčového konfliktu a rovněž mentalitu japonské armádní elity. Cinefilové můžou po zhlédnutí tohoto velkofilmu plného nákladných počítačových efektů srovnávat jeho kvalitu se stejnojmenným snímkem z roku 1976.

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a vloni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa zdolala i druhou nejvyšší horu planety – nebezpečnou K2. O jejím výstupu pojednává český dokument K2 vlastní cestou, který Bioleťák zahraje ve středu 26. srpna. Horolezkyně a režisérka spolu po dva roky sdílely období náročných příprav, pochyby, těžká loučení, krize i předchozí neúspěšný pokus. Jana Počtová společně s kameramanem zachytila dění expedice až do základního tábora. Její film však obsahuje i úchvatné záběry velehor i Klářiny autentické záběry ze samotného finálního výstupu.

Neúspěšná herečka Stela Nebeská s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už nejspíš neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní: manžel ji začne podvádět a ani se to moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nechce smířit. Umíní si, že stůj co stůj najde někoho, před kým manžel zbledne závistí. Co všechno se jí přihodí, se dozvíte ve čtvrtek v české romantické komedii Casting na lásku.

Americká animovaná komedie s prvky fantasy a muzikálu Trollové: Světové turné je podívanou pro celou rodinu. Na programu je tedy samozřejmě v pátek. Trollí holka Poppy, která byla v úspěšném prvním díle pouhou princeznou, povýšila na královnu. Své zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Ovšem jednoho dne přijde šokující odhalení: popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety, žijí na ní další trollí kmeny, jimž vládne agresivní královna Bárbra…

Konec 60. let, poklidné francouzské pohraniční maloměsto. Paulette a její manžel Robert s pomocí výstřední Gilberte a přísné jeptišky Marie-Thérèse tu provozují speciální soukromou školu pro dospívající dívky. Cílem je vychovat z nich dokonalé manželky připravené oddaně sloužit svým drahým mužům. Po Robertově náhlém odchodu z tohoto světa však Paulette zjistí, že škola je na pokraji bankrotu, a tak musí převzít zodpovědnost za její udržení. Ačkoli francouzsko-belgické komediální drama Jak býti dobrou ženou líčí zrod emancipace, potěší v sobotu nejen feministky.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here