Festival netradičních sportů poprvé na Konopáči

0
1111

Někdo si rád zakope s míčem či zahraje ragby. Jinému naopak myšlenka kontaktního sportu nahání husí kůži a preferuje třeba pobíhání po antuce s tenisovou raketou v ruce. Ale je hodně těch, kdo si chtějí vyzkoušet něco neznámého. A právě pro experimentátory je určen NEfestival: jeho třetí ročník se uskuteční v sobotu 22. srpna premiérově v autokempinku Konopáč. Vstupné je pouhých 50 korun, děti do 130 centimetru si akci užijí zdarma.

Přichystané atrakce

Velkým lákadlem jistě bude Maad Bounce, stometrová překážková dráha ve stylu nafukovacího hradu. Surfování po mělké vodě neboli skimboarding je sport, který vznikl v Kalifornii kvůli rychlejšímu překonávání mělkých lagun pro místní záchranáře. Od té doby si toto ježdění oblíbilo hodně lidí po celém světě.

Snadno ovladatelné elektrické motocykly Kuberg pro děti a dospělé mají snadné ovládání a jednu velkou výhodu: jsou nehlučné. Unikátním spojením ping-pongu a nohejbalu vznikl teqball, ideální sport pro slunné letní dny. Discgolf je velmi populární venkovní aktivita, která vychází z pravidel golfu ‒ jen s tím rozdílem, že se používají létající talíře. Každý hráč se snaží na co nejmenší počet hodů umístit disk do koše s řetězy z karbonu.

Při týmovém míčovém sportu zvaném spikeball proti sobě hrají dvě dvojice. Začíná se rozestavěním hráčů do kříže, se speciální sítí uprostřed. Cílem je odehrát míč na síť tak, aby ho protihráči nebyli schopni zpracovat a odehrát zpátky na síť. Speedbadminton je hra podobná badmintonu, ale nepoužívá se u ní síť. Rakety na prvý pohled připomínají ty squashové a míček zase badmintonový košíček.

Kanjam je nekontaktní hra s létajícím talířem a dvěma plastovými koši, které jsou od sebe vzdáleny 15 metrů. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy, cílem je hodit talíř od jednoho koše a smečí zasáhnout druhý koš. Kultovní vikingská hra pod širé nebe! Mölkky je kolíková hra původem z Finska, vhodná pro všechny věkové kategorie. Hráči házejí dřevěným kolíkem na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají.

Pořádající spolek Heřmani zároveň vyzývá všechny, kdo hodlají NEfestival navštívit, aby si nezapomněli doma plavky. V sobotu možná bude slunný letní den a konopáčské přírodní koupaliště bude lákat k vodním hrátkám.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: NEfestival
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here