Martin Kolovratník: Zajistíme výukové tablety pro všechny studenty krajských škol, protože chceme modernější školství

0
1065
Kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO 2011 Martin Kolovratník. Foto: Lukáš Luzar

Kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO 2011 Martin Kolovratník se před začátkem školního roku věnuje důležitému krajskému tématu, a tím je školství. Podle jeho vyjádření je nedostatečně podporované ze strany Pardubického kraje.

„Zahájení letošního školního roku je pro všechny úplně jiné, svět se změnil a my musíme našim dětem pomoci to zvládnout! Těžké a jiné je to zároveň pro jejich učitele – jsou v podstatě v první linii a zdraví své i našich dětí musí nyní chránit ještě více než předtím a zároveň poskytovat skvělou výuku a přístup ke vzdělání. Chtěl bych jim už dnes všem poděkovat za jejich přístup,“ řekl kandidát na hejtmana kraje Martin Kolovratník a doplňuje: „Přeji proto všem úspěšný školní rok! Za naše hnutí ANO podpoříme bezpečné a kvalitní vzdělávání našich dětí a budeme podporovat i jejich učitele – úroveň školství se nemůže měřit jen počtem opravených a vymalovaných škol, ale dle našeho názoru především vybavením moderní technikou a možnostmi propojení s moderním online světem a zvyšováním znalostí a rozvíjením osobností jejich učitelů – touto cestou chceme jít!“

Martin Kolovratník představil několik konkrétních návrhů, se kterými v oblasti školství jde hnutí ANO 2011 do krajských voleb, a která mají za cíl přispět ke zlepšení kvality života v Pardubickém kraji:

· výukové tablety pro všechny studenty škol zřizovaných krajem do roku 2022

· silná, jednotná a bezpečná wifi ve všech krajských školách neomezeně a zdarma

· copy centrum v každé krajské škole, kde si studenti budou moci tisknout, kopírovat, skenovat své materiály

· relax zóny vybavené zabezpečenými počítači s přístupem k internetu k využití volného času během přestávek

Podle jeho názoru podobné kroky povedou ke zlepšení studijních výsledků žáků, zlepšení jejich postavení na trhu práce po absolvování středních škol a zvýšení jejich šance k přijetí na vysoké školy. V případě úspěchu v krajských volbách chce hnutí ANO 2011 také mnohem více podporovat učitele a jejich osobnostní růst a znalosti.

„Pro učitele a profesory máme připraveny motivační programy – chceme, aby je Pardubický kraj podporoval v dalším vzdělávání, v rozvoji jejich osobnosti a znalostí – to se pak může projevit na jejich vyšším finančním ohodnocení nebo na výhodách které díky tomu získají jako např. podpora bydlení, stáže v zahraničí, kvalitní IT technika pro jejich použití a podobně,“ uvedl kandidát na hejtmana Pardubického kraje Martin Kolovratník.

Autor: Lukáš Luzar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here