Kruhová křižovatka na Bídě byla v tomto týdnu opět otevřena. Provoz je zde plynulý

0
796
Tento obrázek na Bídě je už naštěstí minulostí. Foto: Kodl Cr

Kruhová křižovatka na Bídě byla znovu otevřena pro oba jízdní směry. Tedy o týden dříve, než bylo původně stanoveno a v souladu s tím, co avizoval před týdnem po skončení jednání městské rady starosta města František Pilný (ANO 2011). Jak dodal, velkou zásluhu na tom má místostarosta zodpovědný v Chrudimi za dopravu Pavel Štěpánek (Piráti), který zkrácení první etapy rekonstrukce plynovodu na Bídě vyjednal. Jízda je teď umožněna obousměrně Masarykovo náměstí – Pardubická ulice, rovněž vjezd do náměstí Širokou ulicí je zachován obousměrně.

Druhá etapa rekonstrukce začne v pondělí 31. srpna

V pondělí 31. srpna však následuje hned druhá etapa, která potrvá do 20. září a během které bude opět uzavřena Poděbradova ulice v místě křižovatky a průjezd tady bude možný jen pro autobusy. Částečná uzavírka bude platit také pro místní komunikaci v Široké ulici pro jízdní pruh ve směru od centra města ke kruhové křižovatce. Důvodem je realizace další etapy rekonstrukce plynu a souběžné zřízení nové kanalizační přípojky. Během této druhé etapy nebudou obsluhovány autobusové zastávky „Masarykovo náměstí“ a „Poděbradova“.

Poslední dvě etapy následují v září a říjnu

My si jen připomeňme, že rekonstrukce je rozdělena celkem do čtyř etap, přičemž ta třetí potrvá v termínu od 21. září do 9. října, a čtvrtá od 10. října do 11. října 2020. „Omlouváme se za způsobené komplikace a žádáme řidiče i chodce, aby respektovali umístěné dopravní značení a při průchodu či povoleném průjezdu křižovatkou dbali zvýšené opatrnosti,“ nabádá úřednice města Soňa Pecháčková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here