Na terasách Mydlářovského domu vystoupí přední soubory Damúza a Buchty a loutky

0
1020
Foto: Muzeum loutkářských kultur Chrudim

Chrudimský festival „Bez nití / Odvázané léto“, který pořádá Muzeum loutkářských kultur na terasách Mydlářovského domu, pokračuje v pátek 28. srpna. V 17 hodin tam začne večer loutkového divadla určený pro děti i hravé dospělé, v jehož rámci vystoupí přední české loutkářské soubory.

Dospělí diváci se mohou těšit na humornou interpretaci klasických horrorů nazvanou „Psycho Reloaded“ v podání souboru Buchty a loutky, děti zase na hravou verzi klasické pohádky „Otěstánek“ od oblíbeného pražského divadla Damúza.

Na terasách se v pátek představí i Divadlo Vzhůru nohama, které propojuje svět divadelních profesionálů a lidí s fyzickým nebo mentálním handicapem v rámci takzvaného specifického divadla. Představení „Hergules neboli Drakošlap“ je loutkovou taškařicí na motivy hry Matěje Kopeckého „Herkules“. Více o specifickém divadle se zájemci dozvědí také z výstavy „Hnízdo pro duši“, která právě probíhá v muzeu. Další informace lze získat na webových stránkách https://www.puppets.cz nebo na muzejním telefonním čísle 469 620 310, kde si také můžete rezervovat lístky. Vstupné na dětské představení „Otěstánek“ je 100 korun, na „Psycho Reloaded“ pak 150 korun. Kdo půjde na obě představení, zaplatí 200 korun. Představení „Hergules neboli Drakošlap“ je zdarma.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here