Postavený stan a zapálený oheň v sídlišti Na Větrníku

0
1238
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 26. srpna po sedmé ráno se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc řidič, jenž zaparkoval svůj automobil ve Fibichově ulici, kde jeho vozidlo následně zablokoval cizí nesprávně stojící automobil. Na místo vyjela hlídka, jež před příjezdem obdržela informaci od oznamovatele, že dotyčné vozidlo mezitím odjelo.

Obsazené vyhrazené místo na Tyršově náměstí

V 8.45 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde vyhrazené parkovací místo zdejšího občana neoprávněně obsadil cizí motocykl. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto dopravního prostředku, jenž se následně dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky svůj motocykl přeparkoval.

Zraněná sova v areálu strojírenského podniku

V 9.32 hodin oznámil na linku 156 občan, že v areálu strojírenského podniku ve Slatiňanech zaregistroval zraněnou sovu. Hlídka od muže zvíře převzala a dopravila do služebny, kde sovu převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Podezřelá žena vybírala peníze na sluchově postižené

V 15.13 hodin vyjeli strážníci k supermarketu v ulici SNP, kde se měla na parkovišti pohybovat podezřelá mladá žena, jež se snažila od kolemjdoucích lidí vybírat finanční příspěvky určené pro sluchově postižené spoluobčany. Hlídka prověřila uvedené parkoviště, prodejnu a následně i ostatní místní supermarkety, avšak tuto slečnu nikde nezaregistrovala.

Tísňový signál z areálu tenisových kurtů

Po 17. hodině požádala o spolupráci strážníky Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť obdržela tísňový signál z prostoru tenisových kurtů, který bylo třeba prověřit. Strážníci se dostavili na uvedené sportoviště, kde vyšlo najevo, že při vyzvednutí tenisové rakety z tamního objektu došlo k chybě při jeho zakódování a tím ke spuštění signálu. Tuto informaci následně předala hlídka policistům.

Hlídka vykázala od supermarketu tři bezdomovce

V 18.44 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u supermarketu v ulici SNP bezdomovci obtěžují zákazníky. Hlídka všechny tyto tři lidi pro nevhodné chování z místa vykázala.

Slečna odchytla zatoulaného psa se známkou na obojku

V 19.22 hodin přivolala strážníky k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové slečna, jež tam odchytla volně pobíhajícího psa s evidenční známkou na obojku. Hlídka zvíře předala v pořádku jeho majiteli z Chrudimi, s nímž vyřešila přestupek.

Pád jednoho z klientů v zařízení pro seniory

Krátce před 23. hodinou kontaktovala strážníky pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici, kde došlo k pádu jednoho z klientů, jemuž žena sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka dotyčného muže vyzvedla po pádu nezraněného a uložila zpět na lůžko, kde setrval v péči přítomné pracovnice.

Postavený stan a zapálený oheň v sídlišti Na Větrníku

Ve 23.25 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, kde měly mít děti postavený stan a pálit oheň. Hlídka na místě vyřešila přestupek s přítomným dospělým mužem, jenž plameny okamžitě uhasil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here