Tři dívky dělaly nepořádek pod Širokými schody. Musely po sobě uklidit a místo opustit

0
780
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pondělí 31. srpna po půl desáté dopoledne oznámil na linku 156 občan, že se v ulici U Valchy přibližně týden nachází odstavený obytný přívěs a přestože před několika dny na tuto skutečnost poukázal, nikdo uvedenou záležitost neřešil. Oznamovatel dále sdělil, že se u karavanu momentálně nachází zřejmě jeho majitel, jenž tam s někým diskutuje a pokračoval tím, že obyvatelé obytného přívěsu, mezi nimiž jsou i děti, by měli být vyšetřeni na Covid 19 a dále, že by měl ve věci zasáhnout rovněž místní sociální odbor. Při příjezdu hlídky se u karavanu nacházeli již policisté, kteří věc převzali k řešení.

Pět parkovaček za stání na chodníku v Průmyslové ulici

V 9.41 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde před vjezdem do firmy parkovaly automobily na chodníku. Hlídka tedy na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvě kruhové křižovatky v Chrudimi znečištěné betonem

O chvíli později obdržel jeden ze strážníků během pochůzkové činnosti informaci, že jsou okružní křižovatky v ulici Obce Ležáků a ve Václavské ulici znečistěné betonem, jenž vytekl na vozovku při průjezdu nákladního vozidla křižovatkou. Hlídka informaci prověřila a poté kontaktovala pracovníka příslušné společnosti, jenž přislíbil, že z obou okružních křižovatek toto znečistění odstraní.

Automobil v Dašické ulici komplikující výhled řidičům

Po 14. hodině kontaktoval strážníky muž s tím, že se u jedné z prodejen v Dašické ulici nachází dlouhodobě zaparkovaný automobil, jenž zde komplikuje výhled řidičům a také stěžuje zásobování uvedené prodejny. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku tohoto vozidla a pokusili se jí kontaktovat. Následně vyšlo najevo, že tato žena odvezla svůj automobil do nedaleké autoopravny, kde měl být opraven. Její majitel však po čase z neznámých důvodů její vozidlo odstavil v Dašické ulici. Hlídce se podařilo dotyčného vyhledat a kontaktovat. Tento člověk přislíbil, že zmíněný automobil během několika minut přeparkuje.

Osm zadržených osob v areálu nového skateparku

Ve 14.42 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se v areálu nově budovaného skateparku neoprávněně zdržuje osm osob. Hlídka tyto lidi odsud vykázala a areál opatřila páskou s nápisem zákaz vstupu.

Muž odešel z chrudimského supermarketu s pokutou

Po 16. hodině vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a strážníci s ním vyřešili jeho přestupek uložením pokuty.

Stížnost na auta projíždějící Lázeňskou ulicí v protisměru

Přesně v 17 hodin upozornil strážníky občan na to, že Lázeňskou ulicí projíždí velké množství automobilů v protisměru. Do ulice se tedy dostavila hlídka, jež tam několik desítek minut vykonávala dohled, avšak protiprávní jednání řidičů zde nezaregistrovala.

Podezřele zaparkovaný automobil u sjezdu na obchvat

V 19.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho ze sjezdů z dopravního obchvatu města se nachází podezřelé zaparkovaný automobil, jenž mohl být odcizen svému majiteli. Hlídka zjistila majitelku tohoto auta a přes Policii ČR ověřila, že její vozidlo nebylo odcizené. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě shledáno.

Tři dívky dělaly nepořádek pod Širokými schody

Přibližně o půl hodiny později informoval strážníky občan o tom, že na náměstíčku pod Širokými schody dělá mládež nepořádek. Hlídka přítomné tři dívky poučila. Ty poté místo uklidily a odešly.

Strážníci hledali pacienta, který opustil nemocnici

Ve 20.41 hodin se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc lékařka, protože jeden z jejích pacientů po provedeném lékařském vyšetření svévolně opustil nemocnici a odešel neznámo kam. Hlídka na základě této žádosti provedla pátrání po muži v ulicích města, avšak s negativním výsledkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here