Tři osobití a znamenití písničkáři na terasách Mydlářovského domu

0
1113
Foto: Muzeum loutkářských kultur Chrudim

Prázdniny skončily, ale meteorologové hlásí, že několik příštích dní zavládne pozdní slunečné léto. Teplo a vlídně má být také v sobotu 5. září, kdy se večer v Chrudimi uskuteční závěrečný koncert festivalu „Bez nití / Odvázané léto na terasách“. V krásném prostředí teras Mydlářovského domu vystoupí od 20 hodin se svým triem jedna z nejvýraznějších současných českých zpěvaček, Martina Trchová. Představí vlastní tvorbu s aranžemi na pomezí jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Kromě dalších ocenění je držitelkou Anděla za album „Holobyt“ z roku 2016.

Zahrají a zazpívají i další výrazné osobnosti. V 18 hodin to bude Eva „Blondýna“ Suková, která má v repertoáru kromě vtipných písní v žánru femme-folk i krátké básně. V 19 hodin vystoupí písničkář, básník, malíř a občasný herec Marcel Kříž. Jeho tvorba vychází z jazzu, blues, folku a psychedelického rocku šedesátých let minulého století. Je autorem mnoha skvělých překladů textů Boba Dylana, Neila Younga nebo Toma Waitse, jejichž skladby zařazuje pravidelně do svého recitálu.

Lístky na večer písničkářů v Muzeu loutkářských kultur lze rezervovat na telefonu 469 620 310 nebo zakoupit v recepci. Vstupné je pro dospělé 200 Kč a pro děti do 10 let 100 Kč; drobotina do 6 let má vstup zdarma.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here