Zjevně opilý bezdomovec rozbil v bistru na Masarykově náměstí lahev. Putoval na záchytku

0
356
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 1. září v 10.13 hodin vyjeli strážníci do Heydukovy ulice, kde v přístupném dvoře obsadilo cizí vozidlo přístřešek určený pro automobil tamní obyvatelky. Vzhledem k tomu, že se řidič tohoto vozidla žádného protiprávního jednání nedopustil, hlídka jej na vzniklý problém pouze upozornila. Dotyčný přislíbil, že v rámci dobrých sousedských vztahů automobil přeparkuje.

Automobil stojící na chodníku na Tyršově náměstí

O minutu později bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí stojí automobil na chodníku. Hlídka jeho majitele kontaktovala a dotyčný po vyřešení přestupku vozidlo přeparkoval.

Hádka mezi pracovnicí „azyláku“ a jeho obyvatelkou

Ve 14.49 hodin byli strážníci přivoláni do azylového domu, kde došlo k nedorozumění mezi tamní pracovnicí a ubytovanou ženou, jež se domáhala vydání svých věcí. Obě ženy v přítomnosti hlídky spor v klidu projednaly s tím, že obyvatelka domu své věci může vyzvednout následující den.

Po chodbách nemocnice pobíhal zmatený muž

Po 15. hodině kontaktovala strážníky zdravotní sestra z místní nemocnice, protože se na chodbách pohyboval zmatený muž. Hlídka tedy budovu zdravotnického zařízení prověřila, avšak tohoto člověka zde nezaregistrovala.

Na kruhové křižovatce v ulici SNP ležely lahve s plynem

V 15.39 hodin vyjeli strážníci na okružní křižovatku v ulici SNP, kde na vozovce zůstaly ležet lahve na stlačený plyn, jež zřejmě vypadly z některého z projíždějících nákladních automobilů. Při příjezdu hlídky zasahovali již na křižovatce hasiči, kteří tlakové nádoby přemístili mimo komunikaci. Po chvíli se na místo dostavila odpovědná řidička, která lahve vyzvedla a odvezla.

Parkovačka za stání na zeleni v sídlišti U Stadionu

V 17.03 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu stojí automobil na zeleni. Hlídka tedy na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvě parkovačky po upozornění v ulici Svatopluka Čecha

V 17.25 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Svatopluka Čecha, kde nesprávně zaparkovaný automobil mohl invalidním osobám komplikovat vyjetí s vozíkem po nájezdu na chodník. Hlídka proto za stěrač tohoto i dalšího nesprávně stojícího vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nevhodně se chovající bezdomovec v restauraci

Před 19. hodinou obdrželi strážníci informaci, že se v jednom z podniků ve Štěpánkově ulici zdržuje bezdomovec, jenž se zde chová nevhodně. Strážníkům následně přítomný personál sdělil, že před jejich příjezdem dotyčný mezitím odešel pryč.

Na Resselově ulici se válel po zemi neznámý muž

V 19.20 hodin oznámily ženy strážníkům, že na Resselově náměstí leží na zemi neznámý muž. Při příchodu hlídky stál už dotyčný na nohou, a protože uvedl, že je zdravotně v pořádku, strážníci odešli.

Bezdomovec rozbil v bistru na Masarykově náměstí lahev

Přibližně o hodinu později požádal telefonicky strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že do bistra na Masarykově náměstí vstoupil muž bez domova, jenž následně v tomto podniku rozbil skleněnou lahev. Protože byl tento člověk zjevně pod vlivem alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Vzhledem k naměřené hodnotě byl muž dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci přepravili a předali do péče personálu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here