Milostný trojúhelník v Chrudimi: divadelní večer, který se nikdy nebude opakovat

0
453
Foto: Chrudimská beseda

Divadlo Karla Pippicha bude ve středu 9. září dějištěm představení Milostný trojúhelník, které je doslova neopakovatelné. Trojice herců, konkrétně Josef Polášek, Martin Zbrožek a Lukáš Pavlásek, totiž pokaždé vstupuje na jeviště, aniž by měla předem daný scénář. Jejich vystoupení tak připomíná chůzi po laně, kde hrozí nebezpečí pádu, ale pokud se vše daří, má publikum pocit něčeho jedinečného. Situace, postavy, zápletky, charaktery, písničky i tance, to vše se rodí až na pódiu, přímo ve světlech právě vznikajícího představení.

Herci a diváci se v roli scénáristů i režisérů propadají do světa fantazie, do společného tvoření hry. Ta tematicky čerpá ze života samotného, ale i z různých snových a intuitivních zážitků, noří se do nekonečného a neuchopitelného světa fantazie. Vždycky v něm však převládá humor, smysl pro detail, gradaci a karikaturu běžných postupů a životních situací.

Příběhy, které se takto vynoří z přítomnosti a atmosféry večera, ožijí jen pro danou chvíli a už se nikdy nezopakují. Proběhne drama, několik srdceryvných scén, komických paradoxů, absurdních až snových výjevů a nakonec diváka překvapí, že na jevišti byli jen herci, světla a pár rekvizit…

Představení začne v 19 hodin. Jde o nový termín, takže dříve zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Ostatní zájemci pořídí lístky za 290 korun online na stránkách http://www.chrudimsobe.cz, v pokladně divadla či městském informačním centru.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here