Den otevřených dveří v Kosatci nabídne prosluněnou zábavu a cenné informace

0
174
Foto: Centrum Kosatec

Centrum Kosatec, které se nachází v Pardubicích ve Sladkovského ulici a které zahájilo provoz v září 2011, poskytuje důležité služby lidem se sociálním či zdravotním hendikepem. Letos se dveře moderní bezbariérové budovy otevřou všem dokořán ve středu 16. září v 9 hodin. Návštěvníci se budou moci vydat na komentovanou prohlídku a také se zapojit do hravých aktivit.

Na trenažérech ve společenském sále může kdokoli najet libovolný počet kilometrů: trasa ho zavede na místa po městě, která jsou zahrnuta do nové rodinné hry Perníčkovi. Zejména děti potěší keramické omalovánky ve tvaru slunce, které budou vytvářeny přímo před jejich očima.

Hned v průchodu do budovy lidi přivítá velké slunce ze šicí dílny. Další je bude čekat v recepci, u návštěvní knihy. V jednom z tréninkových bytů budou probíhat ukázky zážitkového semináře: zájemci si vyzkoušejí pohyb na mechanickém vozíku, chůzi s francouzskými holemi či takzvaný stařecký oblek evokující pocity zhruba osmdesátiletého člověka.

Foto: Ivuša

Zeď ve 2. patře Kosatce zkrášlí sluníčka malovaná návštěvníky. A kdo se vydá až na střechu budovy, zjistí, jak vypadá přirozené včelaření.

Kavárna v přízemí má pro slavnostní den přichystanou speciální nabídku: „sluníčkový“ alko i nealko nápoj a originální, podomácku zhotovené sušenky. Rušno bude i na venkovní zahradě, kde si děti i dospělí budou moci zahrát basket či nově pořízené hry; možná dokonce proběhne miniturnaj v kuličkách. Lákadlem je i dětský koutek.

Česká abilympijská asociace vás srdečně zve na pohodovou oslavu do svého Kosatce! Vstup na akci, která potrvá do 17 hodin, je samozřejmě zdarma.

Další informace sdělí Pavlína Potůčková, ředitelka centra, na mobilu 777 006 525 či e-mailu pavlina.potuckova@centrumkosatec.cz.

Upozorňujeme na možné změny z důvodu šíření koronaviru. Prosím ověřte si u pořadatele, za jakých podmínek se akce uskuteční.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here