Chrudim vyškrtala z rozpočtu kvůli koronakrizi zbytnosti a dokázala ušetřit 21 milionů

0
324
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Vedení radnice se snaží zohlednit v městské pokladně finanční propad způsobený koronakrizí a rozhodlo se šetřit. Vzalo tedy položku po položce a vyškrtalo z rozpočtu všechny zbytné věci. „Šetřili jsme hlavně na drobných provozních věcech, které snesou odklad, a dokázali jsme tímto způsobem snížit letošní výdaje města o 21 milionů korun,“ říká chrudimský starosta František Pilný (ANO 2011).

Poradenské služby nebo cesty komisí do zahraničí

Jak dodává, škrty v rozpočtu se nedotkly velkých investičních akcí, ale opravdu jen zbytností, jako jsou poradenské služby, pracovní cesty nebo cesty komisí do zahraničí. Největším škrtem jsou pak čtyři miliony na nákup nové palubovky do tělocvičny v Základní škole U Stadionu. „Zjistili jsme totiž, že je zde v havarijním stavu také voda a bylo by hloupé udělat nejprve novou palubovku a potom ji kvůli vodě zase rozkopat. Proto zkusíme povrch přebrousit a přelakovat a teprve poté vše řešit komplexně podobně jako v sousední mateřské škole,“ pokračuje starosta Pilný.

Letošní hospodaření města by mělo být stabilní

I přes citelný propad příjmů do městské pokladny František Pilný nepředpokládá, že by se Chrudim ocitla ve finanční tísni. „Například příjem od soukromníků se letos plní jen na 3,6 procenta, přesto bychom měli letošní hospodaření ustát a být stabilní. Pomohl nám například stát tím, že nás zasanoval částkou 30 milionů korun a my si nyní vypomohli již zmíněnými škrty v rozpočtu, které schválila městská rada i zastupitelstvo,“ uzavírá starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here