Martin Kolovratník je obrovským srdcařem, říká ministryně financí Alena Schillerová

0
750
Kandidát na hejtmana Pardubického kraje za hnutí ANO Martin Kolovratník. Foto: Lukáš Luzar

V úzké spolupráci s Vládou České republiky precizoval kandidát na hejtmana Pardubického kraje Martin Kolovratník program hnutí ANO 2011 pro blížící se krajské volby. Mezi jeho nejhlavnější priority patří úzká spolupráce s ní a využití tak synergického efektu masivních investic.

„Cílem hnutí ANO 2011 je postarat se, aby Pardubický kraj byl moderní a úspěšný. Chceme zvýšit životní úroveň všech obyvatel kraje. Naše vláda v čele s Andrejem Babišem se rozhodla krizovou situaci vyřešit investicemi. Vracíme tak peníze do celé republiky, a tedy i do Pardubického kraje, a to masivně. V plánu jsou investice v jednotkách miliard kraje do našeho regionu,“ prohlásil Martin Kolovratník.

Podle něj je třeba i v následujícím období podporou podporovat zaměstnanost. „Naši podnikatelé a naše firmy v kraji získají nové zakázky, pak mohou své zaměstnance kvalitně zaplatit. Tyto reálné činy jsou účinnou pomocí pro občany i našeho kraje ve všech obcích,“ pokračoval.

S touto vizí programu hnutí ANO 2011 pro nejbližší volby souhlasí i ministryně financí Alena Schillerová: „Martina znám dlouho a musím říci, že je nejen velkým pracantem, ale hlavně obrovským srdcařem. V jeho osobě je záruka, že kraj skutečně potáhne s vládou za jeden provaz.“

„Máme jedny z nejzdravějších financí v Evropě. Díky nim máme prostor k historickému navýšení investic, které v letošním roce dosahují téměř 200 miliard. Je podle mě správnou cestou, že se z krize musíme proinvestovat, nikoliv proškrtat. Naším hlavním cílem je nastartovat ekonomický růst prostřednictvím masivní podpory investic a tím, že nezaškrtíme spotřebu,“ pokračovala.

Pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO 2011). Foto: Lukáš Luzar

Alena Schillerová: Kraje získávají miliardové pomoci

Zatímco výše státního dluhu v roce 2013 přesahovala 41 % hrubého domácího produktu, vloni klesla na 29 %. „Naše vláda se před koronavirovou krizí chovala rozpočtově velmi odpovědně. V letech 2016 až 2018 jsme měli téměř vyrovnaný nebo přebytkový rozpočet. Tím jsme si vytvořili polštář, díky kterému se kola naší ekonomiky snáze roztočí. Proto je letošní rok ve znamení vysokých investic nejen do dopravní infrastruktury, ale také do zdravotnictví, školství nebo vědy a výzkumu,“ řekla Alena Schillerová.

Česká vláda přijala v posledních týdnech řadu opatření, která podpoří rozvoj obcí a krajů. „Ať už je to jednorázový příspěvek obcím ve výši 1250 korun na obyvatele nebo rozsáhlá navýšení dotačních titulů pro samosprávy, na které šlo kolem 35 miliard korun. Je třeba i zmínit dotační tituly ministerstva financí, ze kterých se financují školy a školky, kam zamířilo 3,4 miliardy korun. Pomoc získávají i kraje. V letošním roce získávají 6 miliard korun na investice do silnic II. a III. tříd, stejnou podporu obdrží i v roce 2021. Dalších 10 miliard šlo na zajištění ochranných pomůcek, na odměny pracovníků v sociálních službách, záchranářům nebo na sociální programy,“ uvedla ministryně financí.

„V programovém prohlášení vlády máme, že zrušíme superhrubou mzdu. Důležité je, jakou měrou snížíme daně našim zaměstnancům, protože tím pomůžeme spotřebě, podpoříme pracovní trh a ekonomický růst. Budu usilovat o to, abychom měli 15% daň pro naše zaměstnance,“ prohlásila s tím, že pro podnikatele připravují atraktivní paušální daň ve výši 5469 korun měsíčně: „Od roku 2021 v ní budou podnikatelé mít obsaženy všechny odvody včetně daně, nebudou muset platit účetní na tvorbu daňového přiznání a nikdy jim nepřijde daňová kontrola.“

Pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO 2011). Foto: Lukáš Luzar

Martin Kolovratník: Chceme úspěšný a moderní Pardubický kraj

Martin Kolovratník v čele kandidátky hnutí ANO 2011 chce změnit dosavadní praxi, kdy se Pardubický kraj negativně vymezuje proti vládě a vesměs ji jen kritizuje. „Musíme to změnit! Osobně jsem s paní ministryní jednal o možnostech spolupráce naše kraje s vládou. Máme připraveny zcela nové nástroje financování investic v rozpočtu Pardubického kraje, je to až 10 miliard během příštího volebního období. Získáme-li důvěru občanů a budeme-li se podílet na vedení kraje, jsme připraveni tyto finanční prostředky investovat do zdravotnictví, do silnic, ekologie, péče o seniory nebo do krajského školství,“ vyjmenoval zřejmé priority.

„Již tento víkend mají občané Pardubického kraje příležitost změnit vládu v našem Pardubickém kraji. Rozhodnou o tom, kdo bude příští čtyři roky náš kraj řídit a kdo jej bude vést. Jsme připraveni: chceme výrazné změny a zlepšení pro všechny. Chceme, aby Pardubický kraj byl moderní a úspěšný,“ uzavírá úspěšný poslanec, který kandiduje na hejtmana Pardubického kraje s tím, že v případě takového úspěchu automaticky počítá se vzdáním se poslaneckého mandátu.

Autor: Lukáš Luzar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here