V Pardubicích se bude po dvaasedmdesáté bojovat o Zlatou přilbu

0
175

Ani prudce se zhoršující epidemie koronaviru zřejmě nezabrání uspořádání slavného motocyklového závodu Zlatá přilba. Ten se s velkou pravděpodobností uskuteční na plochodrážním stadiónu v Pardubicích-Svítkově tento víkend. K vidění bude světová špička a nejlepší domácí borci.

Program začne už v pátek 2. října, kdy se od 17 hodin pojede mistrovství světa juniorů do 21 let. V sobotu odpoledne, konkrétně od 14 hodin, se uskuteční závod juniorských nadějí Zlatá stuha. Hlavní a nejsledovanější souboje pak začnou v neděli 4. října ve 12 hodin. Zlatá přilba je mimochodem nejstarší akcí svého druhu na světě: tento plochodrážní závod se jezdí od roku 1929.

Omezený počet diváků, lístky na neděli už nejsou

Stadión ve Svítkově sice pojme více než 10 tisíc diváků, ale shánět lístky na neděli už je marné. Citujeme ze zatím posledního oznámení pořádajícího motoklubu z 24. září: „Dozvěděli jsme se, že sportovní akci můžeme pořádat maximálně pro 2 000 lidí, a rozhodli jsme se, že závod o Zlatou přilbu budeme přes výrazně nepříznivé podmínky, které máme, pořádat. Dále musíme informovat, že vzhledem ke skutečnosti, že je prodáno 2.000 vstupenek, je zastaven předprodej na nedělní program. Na páteční a sobotní program něco kolem 500 vstupenek ještě zbývá: jsou k dostání na www.ticketportal.cz.

Věřte, že nás už teď mrzí tato skutečnost. Dělali jsme maximum, připravovali stadion podle úplně jiných pravidel. Stálo nás to nemalé prostředky, ale historie závodu a skutečnost, že jej zastavila pouze druhá světová válka a hospodářská krize padesátých let, nás donutila jít doslova na dřeň.“

Novější informace se nám nepodařilo sehnat. Ale dozajista se objeví na stránkách www.zlataprilba.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Plochá Dráha CZECH SPEEDWAY
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here