Netolický zůstane hejtmanem na Pardubicku

0
689
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Foto: fb

Podpisem memoranda o politickém uspořádání Pardubického kraje na následující čtyři roky stvrdili v pondělí lídři dosavadního vedení Pardubického kraje svou vůli pokračovat dál. Hejtman Martin Netolický (ČSSD) tak nadále povede region a to i přesto, že ve volbách jeho uskupení 3PK získalo o zhruba pět procent hlasů méně než vítězné hnutí ANO.

Netolický ostatně již krátce o oznámení výsledků voleb uvedl, že se jeho uskupení 3PK (8 mandátů) se dohodlo s ODS a TOP 09 (8), Koalicí pro Pardubický kraj (7) a STAN (4). Staronová koalice bude mít 27 mandátů a v radě usednou podle volebního klíče tři zástupci 3PK, 3 ODS a TOP, dva Koalice pro Pardubický kraj a jeden STAN.

Pátí Piráti se sedmi zastupiteli skončí v opozici. Stejně jako vítězné ANO, které i přes zisk 11 mandátů, stejně jako před čtyřmi lety na krajskou vládu nedosáhlo.

I přes dobrý volební výsledek Piráti však řady vládní koalice tato strana nerozšíří. Podle hejtmana Netolického dosavadní koalice fungovala, proto nebyl důvod ji rozšiřovat o další politický subjekt. Jeho názor podpořil i lídr Michal Kortyš. Přesto se domnívá, že by rozvoj kraje mohli Piráti obohatit.

„Piráti jsou lidé, kteří vnášejí nové prvky do této společnosti, mají technologie, umí to pojmenovat. To je jejich know-how,“ vyjmenoval Kortyš.

„Pro mě Česká pirátská strana funguje na demokratických principech s prvky vnitrostranické demokracie. Hnutí ANO pro mě takovým partnerem není,“ doplnil ho Netolický, kterému vadí, že mu představitelé hnutí nedokáží odpovědět na otázku, jaké jsou jejich programové otázky a hodnotové nastavení.

Autor: Ludmila Žlábková
Zdroj: https://www.novinky.cz/….cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here