Smutná zpráva: zemřel bývalý chrudimský arciděkan Josef Smola

0
615
Bývalý chrudimský arciděkan Josef Smola. Foto: farnost-chrudim.cz

V sobotu 3. října zemřel bývalý chrudimský arciděkan Josef Smola. Poslední rozloučení s ním se koná v pátek 9. října ve 13.30 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích, poté bude převezen a uložen do hrobu v Dobrušce.

Josef Smola působil v Chrudimi v letech 1993 až 2009 a byl znám mnoha aktivitami i mimo duchovní rámec kostela Nanebevzetí Panny Marie či fary chrudimského arciděkanství. Byl například dlouholetým členem Pěveckého sboru Slavoj, dlouhodobě také přispíval svými promluvami do Chrudimského deníku (dříve Noviny Chrudimska).

Poznámka na závěr: pana arciděkana si budu vždy pamatovat jako nesmírně skromného, laskavého a pokorného člověka, který nikdy nikoho neodmítl a každého vyslechl, pokud o to požádal. Když jsem za ním přišel před lety s návrhem, aby začal pravidelně přispívat do nově vznikajícího projektu Promluvy ve víkendovém vydání Novin Chrudimska, nejenže se do něj okamžitě a rád spolu s dalšími kolegy z ostatních církví zapojil, ale dokázal jej obohatit mnoha moudrými myšlenkami. Za to mu ze srdce děkuji a budu se modlit za jeho vlídné přijetí tam nahoře u nebeských bran a spásu jeho duše. Čest Vaší památce, pane arciděkane!

Foto: farnost-chrudim.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here