Také v Chrudimi jsou zrušeny všechny kulturní akce v „nepočítačovém“ prostředí

0
205
Foto: Roman Zahrádka

Nošením dříví do lesa by bylo informovat zevrubně čtenáře o přísných opatřeních vlády, jež mají v následujících dvou týdnech zbrzdit šíření koronaviru v Česku. Ještě víc než dosud bude zasažen i kulturní život po celé zemi, samozřejmě i na Chrudimsku.

Sobotní divadelní představení Rok na vsi jsme ještě anoncovali v dobré víře a s vědomím, že se může uskutečnit. Avšak pražské Divadlo pod Palmovkou muselo putovat do karantény a Chrudimská beseda je nucena hledat jiné řešení… Od pondělka 12. minimálně do 25. října pak jsou zrušeny všechny připravované akce v našem městě: třeba koncert Smetanova tria, nová výstava o Viktorinu Kornelovi ze Všehrd spojená se slavnostním odhalením jeho restaurovaného pomníku, vystoupení Retro-Bandu nebo Trampský podzim. Hrát samozřejmě nebude ani kino.

Důkladný, i když nekompletní přehled téhle kalamity lze najít na stránkách www.chrudimsobe.cz. Tamtéž se do omrzení vyskytuje věta: „O dalším vývoji (náhradní termíny, zrušení, odložení, vracení vstupenek) budou informace k dispozici na webových stránkách.“ Doporučujeme věřit jí. Už proto, že naše redakce není pořadatelem žádné akce: my novináři můžeme být nanejvýš poutavým a pohotovým zprostředkovatelem.

Zamilovat se a vyrazit na Cestu kolem světa

Povzbudivou zmínku si zaslouží dvě říjnové události, které na zmíněném odkazu zatím odolávají podzimnímu vichru zkázy jako poslední listy na opadavém stromě. Stále je šance, že v úterý 27. října se na scéně Divadla Karla Pippicha objeví Zamilovaný Shakespeare: romantická komedie o tom, jak snadné je najít lásku a inspiraci k tvorbě a jak těžké je udržet si obojí. V sobotu 31. října pak má v Chrudimi začít očekávaný festival Zlatá Pecka, a to vernisáží výstavy Cesta kolem světa, kterou připravuje prestižní pražská galerie La Femme.

Jsme teď v těžkém období, kdy si uvědomujeme, že zdraví je opravdu to nejcennější, co máme. Vydržme dnešní mizérii a držme palce nejen lidem, na kterých nám záleží, ale i všem kumštýřům a pořadatelům!

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here